Zandvoort - Berri & Okrojek ( 2 )

Hodnotenie používateľov:  / 2
SlabýVýborný

1. závod, 15min - 2. místo - BERRI
Nazdár ze Zandvoorthu. Když sem se konečně donutil testovat a naučit se trať, tak sem zjistil, že ta trať se mi vůbec nelíbí, nebaví mě a tak... No nakonec sem se trochu dostal do formy a jakš takš se to dalo, ale žádná hitparáda to nebyla.

Q: Zajel sem si kolo, párkrát sem vyjel (2x snad?), ale vždycky sem se snažil zpomalit a to mne nakonec zpomalilo, přičemž můj čas stačil na 4. místo za Kubou, Jimmym a premiérovým PP Marfa (grat ).

R1: Čekal sem co tam Marfo bude vepředu provádět, ale držel se a jel opravdu pěkně. No na startu se nic zajímavého nedělo. Všichni vepředu sme si udrželi místa. Když byl Jimmy už první tak sme se s Kubou snažili na Marfa tlačit, ale v jedné zatáčce Kuba tlačil až moc a šel do smyku. Tím sem se dostal na 3. místo a snažil sem se nahánět Marfa. Když sem byl jakš takš u něj tak sem se snažil, ale nebylo kde. Pak ovšem Marfo nestihl zabrzdit do T1 a já šel před něj. Pozici už sem si až do konce udržel a to bylo tak všechno co se v těch patnácti minutách dělo. Gratulace Jimmymu (jak jinak že? ) a Marfovi za třetí flek. Awe jindy

2. závod, 45min - 2. místo - OKROJEK

Zandvoort, předposlední závod naší série Škoda Octavia Cup 2012/2013. Jel jsem zde poprvé a musím říct že se mi ten okruh líbí. Rychle jsem se ho naučil a auto jsem ani nepotřeboval nastavit, protože jsem měl podvozek vyladěný už z minulého závodu. Kvalifikaci a první závod vezmu letmo. Kvalifikace dopadla v pohodě. Třetí místo bylo v pohodě. Start se mi moc nepovedl a vlastně celý závod byl takový nemastný neslaný... Nakonec jsem skončil na 5.místě. Což sice není nic extra ale aspoň jsem získal pár bodů které se budou hodit. Ale teď se soustředím na druhý závod. V něm jsem startoval ze 4.místa a start se mi opět nepovedl. Předjel mě Kimi a bohužel tohle byl asi osudový okamžik, který ovlivnil můj závod. Snažil jsem se ho předjet a nakonec se mi to povedlo na konci prvního kola. Jenže vzápětí mě Kimi předjel na cílové rovince kde využil aerodynamického pytle a hned o pár zatáček dál se to stalo. Byl jsem přilepený na Kimiho a šel jsem na brzdy trochu později než jsem měl. To bych ještě ustál ale za mnou byl Berri a ten šel taky později na brzdy. A tak jsme oba šli do hodin. Když jsem se dostal zpět na trať byl jsem na 7.místě. Zároveň jsem přišel o přední nárazník a díky tomu jsem neměl dostatečný přítlak na přední kola, což se projevilo na opotřebení kol... Nicméně jsem se probojovával dopředu a postupně jsem předjel Relluma, Bedličku, Kimiho a Siddiho. V tuto chvíli jsem byl na 3.místě. V 11.kole jsem jel do boxu. Ve stejném kole jako Jimmy. Když jsem vyjel z boxu byl jsem opět na 7.místě. Ale postupem času když kluci zajížděli do boxu taky, tak jsem se propracovával dopředu a díky boxům jsem předjel i Timinigiho. Takže v tuto chvíli jsem byl na 2.místě a tam jsem zůstal až do konce. Jak Jimmy tak Timinigi zajížděli podobné časy jako já, takže nemělo smysl na to tlačit ještě víc. Kdybych to měl shrnout tak mám pocit že se mě nějak drží smůla. Aspoň teda ve druhé polovině sezóny... Ale i tak jsem na 2.místě v tabulce jezdců a v poháru konstruktéru jsme taky na 2.místě společně s Berrim. Což není vůbec špatné. A abych si pohlídal 2.místo tak v Macau mi stačí získat pár bodů a o to se budu snažit. Navíc to bude poslední závod na RGPL na delší dobu. Takže si to budu chtít vychutnat. Na závěr bych chtěl poděkovat klukům za závod a Jimmymu za titul. Hoši čau