Username: 
Password: 
 
 
Register new driver
Forgotten your password?

Sim / Season
rules

Language: 
Driver: 

Last Event Info
Season Australian GT3 Series 2019
Track Sydney
Winner Sedláček Michal
Pole man Sedláček Michal

Next Event
Not in roster

SETUP STATION

MANUAL
FORUM
DOWNLOAD
DONATE
ABOUT



SLS v.1.15
©2004-2019
 
 

 
  EVENT RESULTS: Australian GT3 Champ
 
 
Pos     Driver Team name Car model Q pos Grid Laps Status Points
1
Czech Republic
Sedláček Michal MonsterEnergy RGPL I MonsterEnergy RGPL I GT3 2019 1 1 48 1:10:37.475 300
2
Czech Republic
Prokeš Marek PROMA Racing PROMA Racing GT3 2019 4 7 48 +27.995 265
3
Belarus
Kutsak Alexey TeamRGPL Porsche GT3 2019 3 3 48 +39.498 230
4
Slovakia
Pásztor Daniel TeamRGPL Porsche GT3 2019 2 2 48 +54.538 195
5
Czech Republic
Matoušek Tomáš Benetton Team Benetton Team GT3 2019 10 9 48 +1:17.969 190
6
Czech Republic
Chocholouš Lukáš SMOG Racing GT3 2019 6 5 48 +1:18.033 180
7
Czech Republic
Pavlíček Miroslav United Space Creatures GT3 2019 7 11 47 +1L 165
8
Czech Republic
Steiger Bohumil Chmell Team Chmell Team GT3 2019 8 6 47 +07.739 +1L 150
9
Slovakia
Geršák Emil Unitec Space Creatures II United Space Creatures II GT3 2019 12 12 46 +2L 143
10
Czech Republic
Němec Karel Race For Fun GT3 2019 11 10 46 +03.574 +2L 135
11
Czech Republic
Kondicz Jaroslav Graphic Mine Racing GT3 2019 13 13 45 +3L 128
12
Czech Republic
Harmáček Michal Race For Fun GT3 2019   15 44 +4L 120
DNC
Russia
Aslamazyan Artyom United Space Creatures I United Space Creatures GT3 2019 5 4 23 no reason DNF
DNC
Czech Republic
Varmužka Petr MonsterEnergy RGPL II MonsterEnergy RGPL II GT3 2019   14 16 Suspension DNF
DNC
Czech Republic
Krejčí Ondřej Super Colors Racing Team Super Colors Racing Team GT3 2019 9 8 7 no reason DNF
 
   
     

 
  LAPCHART  
 
 
 
 
     

 
  BONUSES  
 
 
  Driver Bonus description Article Lap Factor Points
Czech Republic
Sedláček Michal Qualification bonus       10
Czech Republic
Sedláček Michal Fastest Lap bonus       1
Czech Republic
Prokeš Marek Qualification bonus       6
Belarus
Kutsak Alexey Qualification bonus       7
Slovakia
Pásztor Daniel Qualification bonus       8
Czech Republic
Chocholouš Lukáš Qualification bonus       4
Czech Republic
Pavlíček Miroslav Qualification bonus       3
Czech Republic
Steiger Bohumil Qualification bonus       2
Russia
Aslamazyan Artyom Qualification bonus       5
Czech Republic
Krejčí Ondřej Qualification bonus       1