F1 ROC 2013 - Davča ( 1 )

Po ROCu vánoce vánoce přicházejí! Zdravím vás z mého nejneoblíbenějšího okruhu, A1 Ringu. Na A1 Ring mám opravdu otřesné vzpomínky, ze 4 závodů jsem tu nedojel snad ani jednou a loňskýho ROC jsem se radši ani nezúčastnil. Letos to nevypadalo o moc líp, na trať jsem vyjel až v neděli večer a většinu času jsem trávil ve zdech. V pondělí jsem se přecejen za ty 2 hodiny před závodem trochu zlepšil, ale podle časů jsem dost ztrácel a ještě k tomu jsem kvůli špatně ukazujícímu GIDu netušil jakej jet boost abych vůbec dojel.
V kvalifikaci jsem měl asi štěstí, Jimmy se kvalifikoval 5 setin zamnou a to znamenalo letos poslední pole position.
Na startu jsem však vyrobil neskutečnou blbost, nechal jsem si na start až do první zatáčky Boost 9, takže jsem se propadl skoro až na poslední místo. No nedalo se nic dělat, musel jsem ztracené pozice vybojovat zpět. Za první zatáčkou se nepěkně sklouzl do zdi Andy, měl jsem co dělat abych ho nelízl, do druhý zatáčky jsem ještě musel odrazit útoky dalších borců, ale vyjížděl jsem z ní na čtvrtý pozici útočíc na Offeho. Sice to byla pohodička, ale v pytli za Offem jsem hodně často narážel na limit a tak jsem se chtěl vpřed, asi během šesti kol se to povedlo v páté zatáčc. Další na řadě byl Rehous, který měl na mě sice náskok 3 vteřin, ale až moc rychle se rozplynul, nestihl jsem si ani odpočinout a znova jsem útočil a po dvou kolech to vyšlo na tu samou zatáčku. A pak už zbejval jen Jimmy, taky se přiblížil nějak rychle, no vyšlo to do třetice, opět na pátou zatáčku. Takže asi po 20 kolech bojích jsem se ohřál taky ve vedení. Pak ale Jimmy s Offem zajeli do boxů, takže jsem se dozvěděl že jsem bojoval s o dost lehčíma vozama, no nandal jsem tam o něco vyšší boost abych motoru vykompenzoval všechny ty souboje, ale i tak dál najížděl vteřinky. Pit stop proběhl bez problémů, obzvlášť mě potěšili mechanici, protože mě po 10 vteřinách nezdrhali od připravenýho pit stopu. Pak jsem v pohodě kroužil dál, 10 kol před koncem jsem Jimmyho předjel už o kolo a když jsem se pak koukal do zrcátka tak mě málem trefil šlak! Dlouhý boje z první části závodu se ozvaly a z mýho motoru se začal vyvalovat hustej dým! Já už myslel na nejhorší, že kletba A1Ringu se opět ozvala. No když motor běžel ještě další 2 zatáčky tak jsem tam hodil boost 9 a začal řadit na nějakých 10 tis ot/min, čekalo mě ještě dlouhých 10 kol, nedával jsem si moc šancí že to ještě dojedu, ale proč se o to s víc jak minutou náskoku nepokusit. Byly to obrovský nervy, každou sekundu jsem očekával zrudnutí motoru na mym displeji stavu vozu, ale ještě se furt držel. 2 kola před koncem jsem začal slyšet nějaký podivný zvuky při akceleraci a to už jsem to viděl hodně černě, při nájezdu do posledního kola jsem tušil, že tohle je to kolo ve kterym ten motor definitivně odejde, nejlíp ve třetim sektoru, protože je to A1Ring, ale když jsem najel do poslední zatáčky, už jsem věděl že bych to do cíle klidně už i dotlačil a po obrovskym dramatu a infarktových deseti kolech s mrtvym motorem se stal teprv třetím vítězem ROC! A taky konečně přerušil Jimm4ho dlouhou sérii kralování ROC.
Tak vám teda přeju šťastný a veselý vánoce, hodně dárků, pohody a já se teď uberu na další tour de kuchyň (nadlábnout se cukrovim 

Komentárov   

Karlos
0 # Karlos 2014-01-01 16:52
neboj, teď sis štěstí na A1 Ringu vybral zase aspoň na tři - čtyři roky :D

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 4 návštevníkov a žiadni členovia on-line