VC Abu Dhabí - Siddhi ( 3 )

Zdravím všechny z cirkusové trati v AbuDhabi. Sezóna nám pomalu končí, o nic moc se již nejede, ale přesto se tým Caterham rozhodl ještě jednou pořádně zatestovat a pokusit se na závěr sezóny zajet alespoň jeden pořádný výsledek. Po dlouhém strastiplném testování jsem přišel na to, že stejně letošní monoposty nechápu, různé tradiční postupy při nastavování vozu zde prostě neplatí a musí se hodně experimentovat. Po dohodě s týmem jsme se rozhodli jít do experimentálního extrémního nastavení, které když už neumožnilo zrychlit, tak alespoň umožnilo dosáhnutí lepší stability vozu.
V kvalifikaci jsem se držel zpátky, jel sem až zbytečně opatrně, na rovince mě navíc zazmatkovalo řazení, mno dobrý pocit z odjetého kola teda nebyl. Ale někteří jiní asi někde chybovali, či byli ještě více opatrní a tak to byla hezká čtvrtá pozice.
Díky odlišnému nastavení vozu mě tentokrát nevyšel start tak jako jindy, dostal se přede mně několik jezdců, navíc v první zatáčce jsem lehce štrejchnul o Kimiho MCLaren předním kolem a paradoxně se mě tím poškodilo zavěšení na zadním kole (další věc co s mechaniky na současných vozech nechápeme). No nicméně pokračovalo se dál. V druhém kole v rychlé táhlé pravé zatáčce to Kimimu ustřelilo a šel do mírného smyku, bohužel to bylo zrovna v okamžiku když jsem na sekundu kouknul do zrcátek a to rozhodlo, že sem již neměl šanci zareagovat a napral sem to do něj. Tentokrát při mně stálo štěstí, křídlo to vydrželo a spousta poškození na řízení, zavěšení, zadním křídle nemělo žádný zásadní vliv na ovladatelnosti vozu. Ocitnul jsem se tak na páté pozici Davča s Jimmym byli fuč jako vždy a tak to byl boj o třetí pozici s Rehousem a Smastrem. Gumy mně vydrželi přesně podle plánu i se slušnou rezervou na dvě zastávky což byla taktika kterou použila většina týmů. Po první zastávce jsem začal tlačit na pilu a rozhořel se tak boj na dálku s Rehousem. Časy jsme měli zprvu podobné později s prázdnějším vozem mě ale Rehous mírně stahoval. Neodpustil jsem si jednu chybu, ale Rehous jich udělal ještě víc a to rozhodlo. Smastra jsem vlastně vůbec na trati nepotkal, ale nakonec jsem se dostal i před něj, protože měl potíže s pneu a musel jet o jednu zastávku v boxech navíc.
Nakonec se tak i Caterham v této sezóně dočkal pódia a testování se vyplatilo (možná i to jezdec byl tentokrát střízlivý ). 
Všem dík za závod. 

 

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 10 návštevníkov a žiadni členovia on-line