VC Abu Dhabí - Jimmy ( 1 )

Zdravím borci z Abu Dhabi! Konečně to zase přišlo. Můj oblíbený okruh! Abu Dhabi! Má první výhra v RGPL, se právě váže na tento okruh! O to větší zklamání byl rok 2010, kdy jsem po již získaném titulu, měl kolizi ze Smasterem, musel do boxu a dojel hodně vzadu… Tentokrát tu byla opět výzva, jako každý rok! V Abu Dhabi je to vždy těžký závod! Letos jsem očekával asi ten nejtěžší! Obhajoba vítězství s Davčem za zády! OK, neměl natrénováno, ale to pro mě nebyl důvod být v klidu. Tušil jsem, že pojede na jeden stop, já na dva až tři a že on se do té doby rozjede!
KVALIFIKACE: Kvalifikaci jsem odjel celkem solidně. První sektor byl sice celkem špatný, hned první zatáčku jsem zpomalil více než bylo třeba, a ve třetí, táhlé, pravotočivé zatáčce jsem zběsile přeřazoval na třetí – čtvrtý rychlostní stupeň tam a zpět, abych se do té zatáčky vůbec vešel. Nevím kolik mě to mohlo stát času, ale popral jsem se s tím celkem statečně a upaloval dál. Další části okruhu se mi dařili už poměrně lépe a dojel jsem s dvousekundovým náskokem. Netuším, kde ostatní tolik ztratili…
ZÁVOD: Start se povedl, udržel jsem si první místo a upaloval jsem hned pryč. Davča se propadl a tak jsem toho chtěl využít. Upalovat co to dá, přitom šetřit gumy aby to snad vyšlo na ty dvě zastávky! Nakonec jsem se dostal na hodnotu 12 sekund. Ale stále tu byla ta otázka, kdy se Davča rozjede, popřípadě, jestli nepojede o stop méně. Pak to přišlo. Sedmá zatáčka, vrabečka – hodiny! 7 sekund pryč. Mě málem omylo. Najednou to bylo jen 5 sekund a už jsem to viděl černě. A pak se to stalo! Davča začal na sjetých gumách zrychlovat a nakládat mi! Tři sekundy náskoku, už jsem musel do boxu! Davča jel dál. Už jsem tušil to nejhorší. Je to prohrané. Mechanici mě vypustili a zachvíli mi hlásí, že Davča zajel k mechanikům hned po mě! A to už jsem věděl, že to bude boj na trati! Vyjel cca 6 sekund zamnou! Chvíli jsem mu začal ujíždět, chvíli to stagnovalo, ale vesměs jsem po krajičku ukrajoval desetinky k desetince. Na okruh padla tma, teplota šla dolů a pneumatiky přestali tak ztrácet na kvalitě. Mohl jsem si dovolit trošku více do toho šlapat. Najednou Davča zajel do boxu. Já jsem celý okruh váhal, jak na to zareaguju. Pojedu ještě víc kol, ztratím něco z náskoku a budu moci pak jet na plný pecky nebo raději jet hned a držet krok. Nakonec jsem zajel okamžitě po něm do boxu a dal se hned do tlačení. Začal jsem sázet jeden Fastest Lap za druhým, ujížděl jsem Davčovi ale stále se to drželo okolo 6 - 9ti sekund. Blížili se kola do konce a Davča mě mírně začal stahovat. Začal jsem mít opět obavy z finiše. Gumy byli dobré, ale přeci jen už to nešlapalo tak jak mělo a posledních 5 kol to jelo už pomale. Davča začal pomalu stahovat, poslední kolo už jsem trochu zvolnil, aby to už bylo bez stresu a nakonec se to povedlo a po třetí po sobě, po čtvrté celkově jsem se postavil na nejvyšší stupínek velké ceny Abu Dhabi! Radost? Ale tak určitě, ale nebýt tmy, nevyhrál jsem. Prostě letos to nechávám už osudu. S pneumatikami si celé dva roky netykám, ovšem ostrá jízda na více pitů byla stále výhodnější, jako u ostatních šetření pneumatik a jízda na více stopů. Poslední dva závody nějak dopadnou. My s Kimim slavíme druhý titul v Poháru Konstruktérů v řadě za sebou pro McLaren. Loučíme se tak s Vodafonem s pěti tituly. 
Gratuluju Davčovi za druhé místo a Siddhimu za třetí! Uvidíme se za dva týdny v posledním maratonu dvojzávodu, USA a Brazílie! Mějte se a čau! 

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 5 návštevníkov a žiadni členovia on-line