VC Brazílie - Davča ( 1 )

Tak vás teda letos naposled zdravím, z Interlagosu.
Na to, že to byl poslední závod sezóny jsem tréninku moc nedal, dokonce jsem ani nesplnil tréninkovej limit a Jimmy stejně tak. V kvalifikaci jsem čekal nějaký rozumný umístění, ale ouha, třetí pole position v sezóně . Start proběhl dle očekávání, Jimmy se z druhý řady procpal na první místo, ale alespoň jsem ubránil Siddhiho. V první zatáčce druhýho kola jsem vybrzdil Jimmyho a najel jsem menší náskok. V pitě jsem však kvůli nepochopitelný buzeraci se zadávánim pitu strávil dvojnásobek času co Jimmy a tak se dostal zpátky předemně. Přistoupil jsem k tomu v pohodovym tempu a za několik málo okamžiků už jsem byl zase nalepenej za Jimmym. Asi během 3. kol jsem ho předjel před jeho pitem. Po mém druhém pitu se situace opakovala, znovu o 6 vteřin delší pit. Tentokrát však Jimmy kladl ještě menší odpor než minule a počkal jsem si na jeho širší výjezd v Sennových esíčkách. Podle toho jak ztrácel jsem viděl, že zkouší šetřit gumy, aby to už aspoň dojel bez pitu. Už jsem si jen užíval poslední kilometry sezóny na čele. Suma sumárum, 6. Výhra v sezóně, 5. Nejrychlejší kolo závodu v sezoně, 4. Sezóna v RGPL, 3. PP v sezóně, 2. Hattrick v sezóně a 1. Titul vicemistra v F1/A.
Už je to hrozně dlouho, co začala letošní sezóna. Zdá se to už jako věčnost. Po mojí premiérový sezoně v F1/A, kde jsem skončil na konci sezóny na 10. místě, s tím že jsem poslední závody vypouštěl, jsem si nějak vypočítal, že nekurvit to, nemít smůlu a jet všechny závody tak by to bodově na top 5 bylo. A tak jsem s tímhle cílem startoval v Austrálii. Samozřejmě jsem to už v první kvaldě zabořil do zdi. Ale Jimmy udělal stejnou chybu a tak poslední řada na startu patřila nám, mě však pěkně šokovalo, když do cíle dorazila poslední řada na prvních dvou pozicích. Viděl jsem, že jsem průběžně před dravcema z Williamsu, jednim z McLarenu a dalšíma. Když jsem v dalšim závodě znova dojel na bedně a průběžně jsem byl furt druhej, tak už jsem pomalu začal doufat ve vyšší umístění, než v první sezóně. Po Číně, kterou můj stroj graficky nezvládl, jsem chytil dech v Bahrajnu druhym místem po obrovskym boji s Rehousem a korunoval to dalším závodem v Barceloně, kde jsem si připsal dokonce první vítězství po taktickym vyšachování Jimmyho. Pak však opět přišlo pár tratí, který nezvládala moje pravěká kalkulačka(s ATI HD 2400) a volant jsem taky musel spravovat před každym závodem abych vůbec dokončil. V těch dobách jsem se pral s duem Williamsu o 2-4 pozici a doufal, že alespoň jednoho z nich bych mohl na konci sezóny pokořit. Další zlom přišel na Hungaroringu, novej volant – druhé místo, kolo před koncem jsem ztratil první pozici, ale nebejt nehody v kvalifikaci, myslim že by to Jimmymu nestačilo. Ve Spa jsem dokonce už měl i novej počítač, s 15x vyššim FPS jsem okamžitě vyhrál ve Spa a úspěchy pokračovaly až do konce sezóny, vlastně nebyl závod, kdy bych dojel hůř než 2. S Jimmym jsme to pojali tak trochu na střídačku, v druhý polovině sezóny jsem vyhrál 5 závodů a nakonec si beru titul vicemistra, takže spokojenost. Díky za sezónu a uvidíme se v březnu, pokud do tý doby nezamrznu.