GP Brazil - Offensive ( 3 )

Nazdar z prémiovej veľkej ceny Truck series v Brazílskom Interlagose. Dosť sme sa tešili, séria sľubovala napínavé súboje. Skúsenosti s traťou má už každý bohaté, je to klasická trať, na ktorej väčšina možno aj začínala. Čo k autám - truckom. Auto, ani monopost to síce nie je, no po pár kolách čo sme si zvykli, sme sa čudovali ako sa to veľké monštrum pohybuje po trati. Šmyky sa dali parádne kontrolovať. Jediný problém bol možno nedostatok prítlaku vpredu a prehrievanie pneumatík, no podmienky mal každý rovnaké. Ruky nás celkom svrbeli, tak na trať sme sa vydali hneď ako to bolo možné. Prv sme sa zoznamovali s truckom, ako vôbec pôjde. Celkom to išlo. Neskôr sme pozorovali správanie pneumatík a bolo nám jasné, že ich nie je dobré prehrievať.
Kvalda: V nej sme išli kolo na istotu, zaostali sme o 1s za víťazom Jimmym. Na naše prekvapenie nám náš čas stačil na druhé miesto. Za nami bol tradične Rego, s ktorým to vyzeralo na boj po celý pretek. 
Pretek: Štart katastrofálny. Nie len, že som sa neskoro odlepil, ale išiel som aj do šmyku, skrátka som mal plné ruky práce a len tak som si udržal druhé miesto. Zakrátko sa pred mňa dostal Udri, potom aj Rego. Jimmy našej skupinke utiekol a po zvyšok závodu si išiel svoje vlastné preteky. Po pár kolách sa u Udriho prejavila pneumatiková kríza spolu s Regom sme ho obehli. Potom sme si to pekne dávali. Raz viedol jeden, potom druhý, s minimálnym rozdielom. Rego však už nebol štedrý na dostatok miesta a pekne si svoje miesto držal. Nastal čas ísť do pitu. Kolo pred tým mi okolo dozadu idúci Emče uštedril dve rany a dokončil ma treťou pri vjazde do pitu. Tam som zo sebou bral aj Rega. Musel som ísť do protismeru na hlavnej rovinke, aby som sa tam dostal. V pite mechanici opravili aj auto, no nie úplne, len to čo sa dalo. Rego mi utiekol asi na 12s. Potom som sa dostal za Davču, ktorý tak využil môj dlhý pit. Brzdil ma dosť, Rego utekal ešte viac, nádej aby som sa ho pokúsil ako tak stiahnuť sa rozplynula. S Davčom som mal veľa práce, až raz nechal trochu viac miesta a mne už neostávalo nič iné ako sa mu natlačiť na vnútornú stranu. Konečne som bol pred ním. Útokmi som si zničil pneumatiky a tak som sa venoval už iba tomu ako dôjsť do cieľa. Pretek skutočne vydarený, snáď ešte niekedy usadneme do truckov.  Gratulujem každému, no hlavne Jimmymu, ktorý si závod možno ani tak neužil, k jeho bezchybnej jazde a Regovi za parádne súboje. Vidíme sa nabudúce. Hoj, Offe.

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 10 návštevníkov a žiadni členovia on-line