Zelené peklo se vrací na RGPL

Nordschleife


Starou verzi módu a tratě smažte a stáhněte si novou verzi módu (v1.1) a tratě (v2.1) !!!

   Nazdar, lidi! Mám (alespoň snad pro některé z vás) dobré a zajímavé zprávy! Do naší ligy se vrací slavné Zelené peklo, německá trať Nürburgring i s jeho starou částí zvanou Nordschleife neboli Severní smyčka. Možná si vzpomenete, že celkem nedávno tady něco takového bylo s historickými formulemi Lotus 49 na staré verzi tratě z roku 1970, což se bohužel moc neujalo. A někteří si možná vzpomenou i na to, že jsme kdysi měli na serveru Nordschleife s GT All módem, skvělou to věc obsahující staré i nové vozy GT i prototypy.

   Celé to pro nás připravuje Okrojek, základ posloužil GT All mód, který se docela výrazně upravil. A že se do toho pustil opravdu pořádně, mód a trať upravil pro naše potřeby - co vím, tak na trati je upravených více než 100 textur, hlavně co se reklam týče, nezůstal kámen na kameni. A v módu najdeme kolem 130 skvostů, ať už to jsou vozy GT, DRM, placky nebo formule. Snad se nám to bude líbit. :-) Určitě to bude zase zajímavá příležitost k lámání rekordů, překonávání ostatních a plnění i různých osobních výzev. Přece jen jde o jednu z nejtěžších závodních tratí vůbec, kde za chyby zaplatilo životem mnoho jezdců (toho se my naštěstí bát nemusíme). Pokud bude zájem, v což oba doufáme, můžeme si tam sem tam zajet i nějaký závod. Kvůli úpravám je nutné stáhnout naši nově upravenou verzi módu i tratě!

   A pro ty, kdo trať neznají vůbec nebo jen málo - jedná se o závodní okruh v německém pohoří Eifel vystavěný kolem kopce, na němž stojí zřícenina hradu Nürburg. Základní kámen byl položen už v roce 1925 a stavba trvala dva roky. Okruh se tehdy skládal ze tří částí - Severní smyčky (Nordschleife), Jižní smyčky (Südschleife) a společné části s boxy a cílovou rovinkou. Zatímco na Nordschleife se konaly především automobilové závody, Südschleife patřila hlavně motocyklům. Postupně se ale od jejího využívání začalo upouštět, až nakonec zapomenutá zchátrala a nyní z ní zbyly už jen určité části. Nordschleife na tom byla o něco lépe. Byl to ale hodně dlouhý okruh a udržet na něm nějaký bezpečnostní standart bylo takřka nemožné. Po mnoha obětech byla poslední kapkou nehoda Rakušana Nikiho Laudy v roce 1976, při které málem uhořel. Tehdy bylo rozhodnuto o výstavbě nového, kratšího, bezpečnějšího okruhu v místě staré cílové rovinky. Samozřejmě neměl s charakterem starého okruhu nic společného, a tak moc dobrý dojem neudělal. Pokud ale měly prestižní podniky pohoří Eifel navštěvovat i dál, jiná možnost neexistovala. Většina závodů se tak přestěhovala na onen nový okruh, který známe snad všichni. Z prestižnějších podniků na Nordschleife zůstal snad jen závod na 24 hodin a série VLN Langstreckenmeisterschaft Nürburgring.

   Absolutně nejrychlejším mužem Zeleného pekla je Stefan Bellof, který při kvalifikaci na závod 1000 km Nürburgring v roce 1983 s Porsche 956 zajel čas 6:11,13 průměrnou rychlostí přes 200 km/h. Bylo to ovšem na verzi okruhu, který měřil tehdy 20,832 km. Na současné verzi (22,835 km) drží rekord již zmiňovaný Rakušan Niki Lauda s časem 6:58,6 s Ferrari 312T. U nás na konfiguraci, kde se jezdí závod na 24 hodin (25,378 km), je rekordmanem Okrojek s vozem Mercedes-Sauber C9, kolo se mu podařilo zajet za 7:52,214. A největší maximální rychlosti zde dosáhl opět Okrojek a opět s C9. Jeho hodnota činila neskutečných 353 km/h. Podaří se ho někomu překonat? To se uvidí :-)

RGPL All Mod 2015 v1.1 ke stažení ze Serveru nebo z Ulož.to
RGPL Nordschleife 2015 v2.1 ke stažení ze Serveru nebo z Ulož.to

 

Komentárov   

Okrojek
0 # Okrojek 2015-03-15 00:22
Tak snad se vám to bude líbit a doufám že tam bude méně chyb! Je to opravdu velký mód a jsem na to sám. I když Karlos trochu pomáhal! :-) Jo a přidal jsem tam ještě formule. ;-)
David Beránek
0 # David Beránek 2015-03-15 01:33
třeba bych se ho konečně mohl naučit :D
Morb
+1 # Morb 2015-03-17 21:13
asi opravdu oprasim volant. Diky !!!!!
Geextah
0 # Geextah 2015-03-18 19:43
Tak prve kolo za mnou:-)
Vyskytla sa mi ale takato chyba:

gMotor 2 error

error loading texture supra_lightglow 2 for material lightflares_f2

error loading global material lightflares_f2

Mam to na win7, cisty mod a trat na green hell, pri prvom raze som mal cortinu a level grafiky podla rfactor config na performance, chyby vyskocila po opusteni trate a padol mi rfactor. Druhykrat som dal grafiku v nastaveni rfactor v hre uplne na low, chyba vyskocila po pripojeni do hry a nezobrazilo mi texturu GT-R R35, hrat sa dalo a slo normalne odist z trate aj z hry bez jej padu.
NIzke detaily som musel nastavit koli momentalne uzivanemu starsiemu zelezu:-)

Sry ak smm to dal sem a malo to ist na forum
Karlos
+1 # Karlos 2015-03-18 21:46
performance, tzn. DX7... tam bude ta chyba :) zkus to dát na auto, se 7 bejvaj problémy
Okrojek
0 # Okrojek 2015-03-24 18:53
Čas od času se budou tabulky aktualizovat. Narozdíl od LiveRacers tady časy zůstanou jak dlouho chceme! ;-)

http://www.rgpl.eu/web/index.php/green-hell-club/rekordy-nordschleife

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 4 návštevníkov a žiadni členovia on-line