VC Belgicka - Kimi ( 3 )

Všechny vás zdravím co jste přišli na tiskovku. Prvně gratuluji Yanelkovi k prvnímu místu jel sice sólo závod, ale vítězství je vítězství. Rego tobě taky gratuluji k druhému místu, sice bych raději k třetímu ale hold jsi lepší s tím zatím nic nesvedu doufám že v budoucnu. Mám upřímnou radost z třetího místa, ale popořádku. Trénink ze začátku mi to moc nešlo se dostat do tempa a zajet aspoň pár kol bez nehody, a když se aspoň kolo vydařilo čas byl nad 2.30. Nechtělo se mi to věřit a říkal si to nemá cenu závod vůbec jet. Po denní pauze se mi začalo dařit a zajíždět čas pod 2.30

a jedno kolo se mi podařilo zajet 2.26.5. potom už takoví čas jsem nezajel ani se k němu nepřiblížil, ale byl jsem rád za čas 2.27.2. V kvalifikaci jsem si zajel  8 nej. čas po penalizaci dvou jezdců jsem startoval z 6 místa. Start byl jak štak dobrý. První zatáčka povedlo se mi ze štěstím vyhnout kolizi a tím jsem se posunul na 4 pozici. Ještě v prvním sektoru jsem se dostal před Septika, který šel pozdě na brzdy a já kolem něj lehce projel. Yanelka na prvním místě ujížděl a získával věčí a věčí náskok. Ve druhém kole Rohos projel boxovou uličkou díky tomu jsem se posunul na 2 místo. Hned mi hlava začala šrotovat, že tím to bych se dostal před Yaya v celkovém pořadí. Ale moc dobře vím, že dělám v závodech moc chyb a nemám moc zkušeností držet za sebou tak dobré jezdce. První byl Rego potrápil jsem ho určitě dost a mé některé manévry ocenil bliknutím světli tím se mu omlouvám, ale nemyslím, že to bylo tak hrozné. Jednou se pře země dostal, ale byl dlouhý na brzdy a já se dostal hned zpátky na 2 místo. Chyba přišla, když Rego, zajel do boxu a já si řek že ještě dvě kola zůstanu. Rego zajel ty dvě kola kolem 2.26.5 a tím jsem přišel o krásnou 2 pozici. Po výjezdu z boxu mi patřila 5 poz. Přede mnou se odehrával boj o druhé místo mezi Regem a Habrdou díky tomu jsem se k této dvojici přibližoval. I za mnou se odehrával boj mezi Jimim a Nividiem. Po pár kolech Habi udělal chybu vylítl s tratě po snaze udržet se přede mnou vjel na trať a já si myslel, že mě nechá projet viz. pravidla ale neudělal to myslel že to stihl. Já musel skrz něj přibrzdit a ťukl jsem do něj on vyjel opět ven a já pokračoval v pronásledování Rega. Zdálo se mi, že ho dojíždím a že bych měl šanci ještě na 2 místo. To se nepovedlo Rego měl asi už jen 3 sekundoví náskok, ale blíže jsem se k němu nedostal. Ke konci se na mě začal dotahovat Nividia a 3 kola před cílem mně dojel a snažil se mně předjet jsem rád že jsem ho udržel za sebou i když byl hodně rychlí a až do konce mně nenechal ani na chvíli vydechnout v poslední zatáčce jsem udělal chybu, kterou jsem nečekal zadní kola mi šla do smyku a málem jsem se přetočil přidal jsem plyn a to mně hodilo na boxovou stěnu to mně zpomalilo, ale 3 místo jsem o pár metrů udržel. pro mne veliký úspěch a zároveň nejlepší umístnění této zimní sezony. Závěrem děkuji organizátorům za skvělou práci kolem této soutěže jsem rád, že můžu zde závodít. Díky i těm co mi pomáhají a radí rád se poučím i když je to někdy těžké. Tak a jdu slavit tu mojí bednu je to super doufám, že to nebylo na posledy a hodně úspěchu přeji všem v dalších závodech. Tak ahoj příště na trati.