Mid Ohio - Robikasztar, Tusy ( 3 )

 

Robikasztar:

Preteky na ktorom som sa nechcel zúčasťniť kvôli Jimmymu, pretože kto má chuť na to, aby čítal jeho zdôraznovanie na všetko čo sa stalo úplne inak, ako to on hovorí, ale napokon som to odjazdil, ved´ niekto musí od neho odobrať body. Síce bodoval dvakrát na prvom mieste, som spojkoný s tým, že obaja s Tusym sme bodovali takisto na pódiu hned´ za ním.

Mal som síce zlú chuť v úste, a to nie preto, že by som jedol na večeru niečo zlé, ale preto, lebo ešte po Philip Islandovi Jimmy bol 100%-ne istý, že na prvých pretekoch bola týmová réžia, no niaky dôkaz o tom nemá/al, že by sme hovorili počas závodu. Pravidlá sú vel´mi prísne, nedovolia ani používanie Skype, ICQ, alebo iné, socialne approve-ované programy, ako napríklad MSN, FB Chat, atd´...

To bol hlavný argument, ale ved´ prečo nie. Vieme že sme lepší od neho. Aj ked´ nám nevychádza, na predbiehanie, môžeme ho znervôzňovať počas pretekov. Tak to aj bolo, ale najprv niečo o kvalifikácie.

Kvalifikácia sa začala o 19:30. V prých troch minutách som sedel v boxe, a čakal som nato, aby ostatní trošičku tú trať oťeplili, aby grip bol čo najlepší. Barz, v prvom sektore som urobil menšiu chybu, ktorá znamenala 0,7 sekúnd. To by som mohol ešte doniesť aspoň na druhé miesto, ale v druhom sektore, som urobil ešte väčšiu chybu, takže kvalifikácia vôbec neišla podl´a mojich predstáv.

Štart: Chcel som štartovať príliš dobre, ale to nevyšlo, pretože najprv domňa takmer nacúvali na štartovnom rošte, vd´aka čomu som nevedel až tak koncentrovať na štart.

Ked´že som mal pocit, že Nás odštartujú rýchlo, tak po zhasnutí červených lámp, som chcel vyraziť čo najrýchlejšie z miesta, ale pritom som mal ešte korigovať pretože ostatní nereagovali až tak rýchlo. Ale ako to robiť bez gripu? Jednoducho, nijak. Proste získal som 0, zéro, nulla, egyetlen egyet sem, nič, keine, not even one, pozícii, ale čo ma utešovalo bolo to, že do konca prvého kola, takmer všetci predomnou odišli popozerať trať, tak som na konci kola mohol aj ja popozerať trať na krásnej tretej pozícii.

Jimmy bol v sandwiche Tolimitových aút. Chcel som sa na neho priblížiť, ale potom som si zvolil inú taktiku. Počkal som na moment, ked´ sa jeho pneumatiky opotrebujú, a vtedy naň prídem s celym arzenálom, ale nešlo to tak. Síce mal som možnosť, ale nevedel som to využiť.
A napokon Jimmy vyrazil aj Tusyho z hry, takže to bolo už rozhodnuté, že Jimmy síce neoprávnene, ale vyhral prvé preteky.

Ktomu ale aj patrí to, že Jimmy vedel vel´mi dobre, že čo urobil. Mal už takú situáciu aj predtým s TDDavidom. Ani vtedy ho nedopočkal, a dojazdil na prvej pozícii, ale ústa na to mal aby sa vyhováral, že on by naňho rád čakal..., ale napokon to tak neurobil, lebo si myslel, že on to vyrazenie nespôsobil, nie je na vine. Iste že. Takým spôsobom, môžem aj ja vyhovárať môje budúce prípady, že ja som na neho chcel počkať, ale som to neurobil, takže dobré by bolo keby tých 40 sekúnd sme nížili na 10. S tým spôsobom mne uniká prvá pozícia, ale ostaňem na pódiu na druhej pozícii. Však ked´ som urobil chybu, tak od 26-27 ročného mladého pána by sa mohlo očakávať, že to prizná, ale to by určite zranilo jeho schopnosti a prestige.

 

Tusy:

Ahojte.
Kedže som začal VŠ tiež, nemal som čas pripraviť sa na závod. Prišiel som domov pred závodom, nespomenul som na pravidlo min. treningovych kol. Zúčastnil som sa závodov, potom protestuje Jimmy. Mohol to povedať na začiatku, a mohol by mať ľahke dva závody. No čo už, vyhodil som 1,5 hodín času von oknom, môže sa tešit.

Niečo ale napíšem o závodoch.

Kvalifikácia, mi vyšla celkom slušne, hoci som nebol celkom spriatelený s traťou. Štartoval som z PP.

Červené lampy vyhasli nezvyčajne rýchlo, trošku som zaspal. Ale taktiež skoro každý zamnou. Udržal som prvú pozíciu. Zväčšoval som náskok na Jimmyho, ale čoskoro prišla chyba, a predbehol ma. Dobehol som ho, a začal súboj do konca. Tažko sa predchádzalo, jedinú možnosť som videl po dlhej rovinke po prvom sektore. Po niekolkých skúšaniach sa mi podarilo dostať sa vedľa neho do prvej zákruty druhého sektoru. Už som si myslel že ho mám, kedy som pridal priliš veľa plynu a pretočil som sa. Mohol som začat od znova. 5 minút pred koncom sa mi podarilo dostať vedľa neho na rovinke, na vnútornú stopu, kedy na konci brzdovej zóny ma Jimmy ťukol, a pretočil som sa. Myslel som si, že je to jednoznačné a počká ma. Na moje neprekvapenie ma nepočkal. Vtedy ma predbehol aj Robi, ale on v nasledujúcom kole chyboval, takže som nakoniec skončil 2. 

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 7 návštevníkov a žiadni členovia on-line