rF_Scan v1.0 - Anticheat, který nás ochrání od nepoctivých jezdců!

Novy rF Scan 10

„To, co se nikdy nečekalo, se stalo realitou. Dlouho jsme zvažovali, že začneme používat nějaký druh ochrany, proti podvodným jezdcům, ale stále jsme si s Karlem říkali, že to nebudeme dělat. Ovšem dnes je doba zlá. Všimli jste si určitě, že máme určitý úbytek jezdců, ovšem pak je tu skupinka lidí, co si prostě přijdou a snaží se vyhrávat nepoctivě. Samozřejmě nepodezíráme nikoho ze současných jezdců, stálic, které tu jezdí od nepaměti, doufám, že oni hlavně pochopí, že je to obrana proti novým. Doufám, že nemusím připomínat, že už jsme tu podvodníky měli. Nebojím se je vyjmenovat! Všichni víme, jak skončil Lewis, Nvidia a Marko! DQ ze všech sezón a zákaz startů v lize RGPL! Nyní ovšem máme nástroj, který nám vše ulehčí! Nemusím tedy připomínat, že je povinný pro nás všechny! Úplně všechny! Celý systém funguje jednoduše, vše je popsáno níže. Pro vás je to jen pár kliknutí. Poslání logu z rF_SCANu je podmínkou pro přidělení bodů ze závodu. Pojďme si tedy říci, jak program nainstalovat, obsluhovat a jak posílat záznamy ze závodu.“

Těmito slovy začal Jimmy spouštět novou ochranu pro ligu. Mělo to svá pozitiva i negativa. Nyní logy kontrolují já (Okrojek) a proto bych chtěl zavést pár změn. Jedna z hlavních změn, která je dost důležitá je ta aby všechny logy které posíláte byli funkční a v pořádku. Bohužel většina lidí s tím má problém. Nechci řešit zda proto že neví, neumí nebo dokonce nechce. Rozhodl jsem se, že udělám návod, kde bude krok za krokem vysvětleno jak vše nainstalovat a zprovoznit tak aby vše fungovalo jak má.


1, Instalace hry, módu, tratí, pluginů, atd...

Všem by mělo být jasné, že to musí být verze 1.255. Někteří ale nevědí, že existují celkem 3 verze (C,F,G). Ze své zkušenosti všem doporučují verzi F. Udělal jsem pro vás už připravenou hru zabalenou v raru kterou si můžete stáhnout z uložta. Jedná se o rFactor v1.255f bez módů a tratí (ve hře už je vložený i crack). Je to komplet čistá hra. Podle mě nejlepší základ na hraní.

http://ulozto.cz/xxYSikkh/rgpl-rfactor-v1-255f-rar

Pokud jste si stáhli rar se hrou tak ji musíte rozbalit na disk. Hru vložte do složky která nebude mít v názvu mezery (např.: RGPL_GTE_2014). Poté do hry vložíte mód, tratě, update, plugin, atd… Až to budete mít tak spustíte rF Config.exe kde si nastavíte grafiku. Následně zapněte hru klasicky přes rFactor.exe. Vytvořte si profil, vyberte mód, nastavte si hru, tak jak vám to bude vyhovovat. Tady si to každý dělá podle sebe. Poté co jste si nastavili všechny důležité věci tak vypněte hru. Ještě bych doporučil aby jste si nastavili rFactor tak aby jste ho spouštěli jako správce. To uděláte jednoduše tak když pravým tlačítkem myši kliknete na rFactor.exe. Dáte vlastnosti. Nahoře kliknete na záložku Kompatibilita a dole zaškrtněte: Spustit tento program jako správce (tento krok neplatí pro Windows XP). A dejte OK. Tím máte hotový základ hry. Instalace a nastavení dalších vašich pluginů taky nebudu rozebírat. Vše je na vlastní riziko a nemůžu zaručit, že se to v budoucnu nebude bít s rF_Scanem. Proto bych doporučoval tam dát opravdu jen ty nejdůležitější věci.

RGPL Obrazek 01


Kdyby někdo měl problém s češtinou, tak ať si spustí rF Config.exe jako správce a i když bude v seznamu navolená čeština, tak rozbalte seznam a znovu vyberte češtinu. Pak dejte OK a problém by měl být vyřešen.


2, Instalace a nastavení rF_Scanu

Není to nic složitého, jen pár kroků. Nejdřív si musíte stáhnout program rF_Scan. Ten jsem už pro RGPL připravil a můžete si ho stáhnout z uložta nebo tady na webu v sekci Stahuj.

http://ulozto.cz/xtZvPCCz/rgpl-rf-scan-v1-0-rar

Opět rozbalíte z raru a vložíte do hry 2 složky (Plugins a rF_Scan). Poté otevřete složku rF_Scan, a najděte rF_Scan.exe. Ale než ho spustíte tak ho nastavte stejně jako rFactor.exe. Tedy pravým tlačítkem myši klikněte na rF_Scan.exe. Dáte vlastnosti. Nahoře klikněte na záložku Kompatibilita a dole zaškrtněte: Spustit tento program jako správce (tento krok neplatí pro Windows XP). A dejte OK. A až teď spusťte program rF_Scan. Objeví se nám menší okno.

RGPL Obrazek 02


Nahoře v kolonce Driver si vyberete svůj profil který jste si vytvořili. V mém případě Okrojek. U vás to bude logicky vaše přezdívka. Dále zaškrtněte UAC enabled. Toto včetně nastavení aby se program spouštěl jako správce je hlavně proto aby program měl přístup k zapisování údajů ze hry do logu. Ty hodnoty se pak budou kontrolovat. Nemusíte se bát že tím dáte programu možnost aby odesílal nějaké údaje na internet. Je to jen z toho důvodu aby měl právo zapisovat do logu. A pokud chcete vidět co tento program napsal do logu tak si to můžete přečíst přes program rF_ScanReader.exe (najdete v raru). Ale zpět k programu. Ještě nastavte jakou verzi rFactoru máte. V našem případě rFactor 1.255f. Pokud jste udělali vše co jsem napsal tak rF_Scan máte nastavený.

Ale mám tady upozornění pro všechny kteří nemají Windows 7, tedy uživatelé kteří mají ještě XP, Vistu nebo novější Windows 8 a 8.1. Jeden z požadavků který tento program má je to, že musíte mít nainstalovaný Microsoft .NET Framework 3.5. Windows 7 už má v základu verzi 3.5 ale ostatní systémy ne. A co jsem zjistil tak verze 4.0 a 4.5 může ale nemusí podporovat programy které byli stavěny pro verzi 3.5. Proto doporučuji si ji nainstalovat. Lze ji zdarma stáhnout na webu Microsoftu.


3, Ovládaní v praxi

Tak a to máme celou přípravu za sebou. Teď už jen zbývá ukázat jak s tímto programem pracovat. Osobně doporučuji si udělat na ploše zástupce rF_Scan.exe. Hru stejně budete muset před závodem spouštět přes tento program. Když si to takto připravíte, nemělo by hrozit že na to zapomenete. A pokud budete chtít třeba jen trénovat tak ničemu nevadí když rF_Scan poběží. Naopak díky tomu si můžete zkontrolovat zda vše běží jak má. Ale zpět k programu. Takže než začnete hrát, zapněte si rF_Scan. Profil už máte vybraný. A rFactor zapneme tím že klikneme na tlačítko Start rFactor.

RGPL Obrazek 03


Spustí se hra a vše funguje normálně, nějaké zvláštnosti nečekejte. Dáte Multiplayer, napíšete IP adresu, heslo a připojíte se na server. Až bude po závodě, tak vypněte hru. Objeví se vám opět okno rF_Scan. Kdyby jste chtěli porovnat jaký je rozdíl před a po závodě, tak se změnil název logu. V názvu se objeví název módu, tratě na které jste jeli a váš nejlepší čas. A díky tomu že to byl závod jste povinní poslat log. To uděláte tak že kliknete na tlačítko Send Log.

RGPL Obrazek 04


Objeví se vám větší okno kde budete mít všechny vaše logy. Díky tomu že máme novou instalaci tak v seznamu je jen jeden log. Ale v budoucnu tam bude více pokud si je nebudete průběžně mazat. Vyberte log se stejným názvem jako máte v programu rF_Scan. A dole kliknete na tlačítko Otevřít.

RGPL Obrazek 05


Otevře se okno, které vás vyzývá, ať zadáte emailovou adresu, na kterou vám přijde kopie tohoto logu. Pokud sami nechcete někde na emailu archivovat vaše logy, klikněte na tlačítko Cancel. V opačném případě napište emailovou adresu a klikněte OK.

RGPL Obrazek 06


Následně se objeví další okno které vás upozorňuje že váš vybraný log bude odeslán na emailovou adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Klikněte na tlačítko OK pro potvrzení.

RGPL Obrazek 07


Poté se vám objeví okno že byl log úspěšně odeslán. Stiskněte OK. Kdyby náhodou nastala chyba tak s největší pravděpodobnosti máte špatně nastavený rF_Scan. Pokud by však rF_Scan fungoval a přesto nešel log poslat, je možnost poslat log ručně na emailovou adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

RGPL Obrazek 08


A to je vše. Nyní můžete vypnout rF_Scan tlačítkem Close. A pokud chcete mít pořádek, můžete si vymazat logy kliknutím na tlačítko Cleanup Logs. Vymažou se všechny logy starší více než 48 hodin.

RGPL Obrazek 09


Tak to je komplet celý návod. Pokud se budete řídit podle návodu, není možné aby to nefungovalo. Kdyby byli nějaké problémy tak mi dejte vědět a individuálně to zkusíme vyřešit. Ale neberu omluvenky typu mě to nejde hodinu před závodem! Každý má dostatek času si to do dalšího závodu všechno připravit a vyzkoušet.

Pokud chcete zjistit zda vám to funguje tak jedno z pravidel je to že když na serveru odjedete pár kol, dejme tomu 8-10 kol tak po vypnutí hry by měl mít log velikost okolo 200kB. Při hodinovém závodě se velikost logu pohybuje okolo 1MB. Ale záleží jak dlouho jste tam byli před samotným závodem a kolik jste odjeli kol. Takže přesná velikost se nedá říct ale určitě to není třeba 30kB.

Další nové pravidlo bude že každý jezdec který dojel do cíle je povinen poslat log do 24 hodin od skončení závodu. Kdo do té doby nepošle log ze závodu, dostane automaticky DQ ze závodu. Stejně jakoby neposlal tiskovku.

A poslední pravidlo které bude docela tvrdé. Každý je zodpovědný za funkčnost svého logu. Takže pokud někdo pošle nefunkční log, tak bude varován a při dalším prohřešku dostane DQ. Vím že se jedná o přísné pravidlo a že většina lidí má problémy s logy. Proto jsem na tomto návodu strávil několik hodin aby každému rF_Scan fungoval. A taky jsem na tom strávil dost času když jsem to vše testoval.

Takže doporučuji aby každý postupoval podle návodu a při tréninku na další závod měl zapnutý rF_Scan a po tréninku poslat log na nás mail a kontaktovat mě (Okrojek) abych se kouknul, zda je to funkční log nebo ne. A tímto prosím udělejte to s předstihem! Nemůžu vám zaručit že den před závodem budu online a že vám pomůžu. A ve stejném dnu kdy se má jet závod nebo dokonce hodinu před závodem tak to raději ani nezkoušejte!

A doufám, že nemusím zdůrazňovat, že každý musí přejít na novou verzi rF_Scanu.

Komentárov   

Marfo
0 # Marfo 2014-08-20 15:02
Ako prídem na to, ktorú verziu rF 1.255 aktuálne mám? Mám to tu od nás zo sťahuj. Tú LITE verziu.
Smaster
0 # Smaster 2014-08-20 17:26
Mám jednu otázku - vadí, že mám verzi 1.255g a ne 1.255f?
Okrojek
0 # Okrojek 2014-08-20 18:01
Ve hře zjistíš jen číselnou verzi ale ne písmeno. Ale mel by to zjistit třeba rF Scan. Až budu na PC tak se kouknu. Co se týče verze G tak pokud nemáš Windows 8 tak je to jedno. Ale doporučuji aby jste používali verzi kterou jsem tady dal. Je to verze F s crackem pro tuto verzi. Drtivá většina lidi doporučuje F. Jinak Marfo lite verze která je tady na webu je verze C.
Smaster
0 # Smaster 2014-08-20 22:31
nn mám Win 7
Marfo
0 # Marfo 2014-08-21 13:55
Aha, dobre, Ďakujem.
A prečo je verzia f najlepšia?
Morb
0 # Morb 2014-08-21 14:07
udajne je nejstabilnejsi.
Offensive
0 # Offensive 2014-08-26 12:21
takze to si mam teraz ako zase vsetko stahovat a preinstalovat si cele ?
Okrojek
0 # Okrojek 2014-08-26 15:16
Řeknu to tak. Je povinné mít nový rF Scan v1.0 ale není povinné díky tomu celou hru přeinstalovávat . Stačí vyměnit kus za kus. To je čistě na tobě. Ale je tvoji poviností aby rF Scan a LOG fungovali tak jak mají.
Septik
0 # Septik 2014-09-04 11:57
Booože tak na to nemám čas
Okrojek
0 # Okrojek 2014-09-19 17:53
Kdyby někdo měl problém s češtinou, tak ať si spustí rF Config.exe jako správce a i když bude v seznamu navolená čeština, tak rozbalte seznam a znovu vyberte češtinu. Pak dejte OK a problém by měl být vyřešen.
Tradgidek
0 # Tradgidek 2014-10-23 12:34
jen dotaz,mam v pc instalovan 5x rfactor a jak nastavim to aby rf scan cetl z toho spravneho??
Okrojek
0 # Okrojek 2014-11-02 16:20
Osobně bych instalačky nepoužíval vůbec. Používej jen to co je v raru. A pro každý mód bych vytvořil novou složku, kde bych vložil opět čistý rFactor z raru a do toho pak mód, tratě, atd… Jinak co se týče tvého dotazu tak je to velmi jednoduché. rF_Scan vložíš do hry kde máš ten dotyčný mód. Ve trém případě asi do hry kde máš mód GTE. Když to dáš do jiné hry a hru budeš spouštět taky z jiné složky tak to nemůže fungovat. Buď se ti rF_Scan neobjeví vůbec nebo ve hře nenajdeš tvůj mód GTE.
rosi
0 # rosi 2015-10-25 10:28
Prosím pomoc. Hra se mi při spuštění přes rf scan mírně trhá. Taky mi nejde zaškrtnout UAC enabled. Mám Windows XP, NET frameworks 3.5 mám nainstalovaný
Okrojek
0 # Okrojek 2015-12-28 17:32
Sekání může být způsobeno slabým PC, který má problém vše co běží utáhnout. U Windows XP se UAC neřeší jestli se nepletu. To se týká novějších verzí, kde se více řeší práva.

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 5 návštevníkov a žiadni členovia on-line