Tvorba skinu

Množí se nám dotazy, jak si vytvořit svůj vlastní skin pro auto, tak jsem vytvořil nějaký stručný návod.

PROGRAMY, KTERÉ MUSÍTE MÍT
Grafický program, který používá drtivá většina populace světa, je dobře známý Adobe Photoshop. Sežeňte si jej, doporučuji verzi CS2 a vyšší. Dále, si budete muset sehnat Plug-In, od firmy Nvidia, který vám otevře *.DDS soubory, ve kterých je uložena grafika auta. Plug-in najdete zde.

Tak, teď, když máte nainstalovaný Photoshop, spusťte instalaci Plug-Inu do Photoshopu. Instalační cestu neměňte, instalátor sám dobře ví, kam se nainstalovat. Nyní je potřeba, pokud zrovna nevlastníte Anglickou verzi Photoshopu, udělat menší úpravu. V České verzi Photoshopu, musíme z adresáře C:\Program Files\Adobe\Photoshop CS2\Plug-Ins\File Formats, překopírovat soubor dds.8BI do adresáře C:\Program Files\Adobe\Photoshop CS2\Plug-Ins CZ\File Formats. Nemusím snad říkat, že cesta do adresáře Photoshop se může lišit u každého z vás, každý si programy instaluje třeba do jiné složky. Pokud jste vše udělali správně, můžeme teď bez problému uložit skin do formátu, který potřebuje rFactor. *.DDS.

TVORBA SKINU
Nyní si otevřeme náš vůz a překreslíme si jej. Jak jsme řekli, skiny mají příponu *.DDS a najdeme je v adresáři rFactor/GameData/Vehicles/Jméno modu/A nějaké další složky. Musíte hledat, každý mod je dělán někým jiným, každý mód tedy může mít jiné uspořádání. Když bych chtěl upravit své Skiny v Škoda Octavia Cupu a GP2, šel bych po souboru: rFactor/GameData/Vehicles/CP-SOC/2008/AZ Servis Racing Team 08/08CP-SOC_0801.dds v případě Octávek a pro GP2 bych šel do rFactor/GameData/Vehicles/GP208/All_Teams/2010_Teams/gp208_00_2010.dds. Když budete otevírat soubor *.DDS, Photoshop na vás vyskočí s okýnkem NVIDIA DDS Read Propetiens a zde zvolte možnost Load Using Default Sizes. A okýnko Load MIP maps nechte volné. Pokud nechcete, aby vás toto okýnko neustále otravovalo, dole odškrtněte políčko Show this dialog. Doporučuji při otevření si soubor někam uložit ve formátu *.PSD a z něj vycházet.

UKLÁDÁNÍ
Tak, máme nakreslený skin. Teď jej potřebujeme uložit do souboru rFactoru, tj. *.DDS. Dáme Soubor -> Uložit jako (File -> Save As) a jako typ souboru, zvolíme v rolovacím jmenu pod políčkem s názvem souboru D3D/DDS (*.DDS). Ve Volbě uložení, pod výše zmíněnou nabídkou, nechte zaškrtlé ALFA KANÁLY (u starších verzí plug-inu, ta možnost nemusí být aktivní), to je vrstva, která určuje lesk vozu. K ALFA KANALU by jsme si měli říci, že je to paleta šedé barvy, kde naprosto bílá je největší lesk a černá barva způsobí, že auto se lesknout nebude vůbec. Nebo zvolte něco mezi tím. Je to na vás, a je třeba s tím experimentovat, aby jste zjistili, jaká míra lesku, se vám líbi. Tak, nyní už uložíme soubor, tak jak jste zvyklí (viz. obrázek), pod název svého auta a přepíšete tak původní soubor. Nyní na vás vyskočí okno NVIDIA dds Format. Zde v první nabídce zvolte DXT5 ARGB (Interpolared Alpha) a pod tím 2D Texture. Nechte zaškrtlý ve funkci vedle, první puntík s názvem Generate MIP maps. A dáte OK.

 

Tímto jste si vytvořili svůj skin na své auto. Snad vám tento návod nějakým způsobem pomohl.

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 4 návštevníkov a žiadni členovia on-line