WTCC 2013 - Slovakiaring

 

Třetí závod nám pokračoval na Slovakiaringu! Opět se ukázalo 11 aut na trati a stává se nám z toho celkem oblíbená a naplněná série, což jsem strašně rád! Doufám, že tak budeme nadále pokračovat a budeme mít i nadále více a více aut na trati!

 

 

JIMMY - R1P1, R2P1

Zdravím sousedy! Na Slovakii jsem se těšil. Tu to mělo být dle mě těžké. Čekal jsem celkem dominanci Fordů. No byl jsem překvapený, že to tak úplně nebylo!

KVALIFIKACE: Ta se mi povedla a o sedm desetin jsem dokázal porazit Siddhiho Ladu!

ZÁVOD 1: Start byl dobrý, místo jsem udržel v první zatáčce se ovšem přiřítilo duo Swedish Racing Teamu z Cruzama, Fadiga mě přelítl Kimi do mě nalítl a já vyjel šestý. Do další zatáčky jsem šel již na třetím místě, a o zatáčku později jsem byl už za kolegou Mirem na druhým místě. Měl jsem radost, vypadalo to že mu to jede. Nakonec ovšem o kolo později v obtížné sekci ve druhém sektoru šel ven a já šel do vedení. Zbytek závodu už byl jen o dojetí a neudělání chyby.

ZÁVOD 2: Start z posledního místa byl těžký. Obecně na Slovakii je těžký, první zatáčka je široká, daleko a spousta lidí tam jede bez hlavy… Což je na cesťáky mazec:-D No vyjel jsem poslední 11tý. Do další zatáčky za horizontem jsem už jel na o dvě pozice bohatší, borci vyjeli ven, Radek v druhým sektoru šel ven taky a pak už jen za dalším horizontem do desáté zatáčky byl Karlos s Morbem pomalejší a tak jsem na výjezdu do poslední zatáčky byl už pátý. V poslední zatáčce vylítl Berri a byl jsem čtvrtý. Předemnou jen kolega Miro a duo Kimi, Fadiga. Mira jsem předjel na cílové rovince a začal jsem stíhat Stana. To jsem dojel o kolo a připravil si jej v poslední zatáčce na venek a šupl mu to tam vnitřkem. Zbýval Kimi. S ním byli souboje jako kráva. Cruze tu byl silný, mezi tím se přiblížil Berri a byla tu super čtyřka. Mlátili sme se solidně, dost jsme se předjížděli. První vypadl Berri, který nezvládl brzdy a zbyl jen Kimi a opodál koukající Stan. Kimi ovšem udělal chybu v té obtížné druhé pasáži a já už to měl zdarma. Nakonec Stan vyjel takto druhé místo a já mohl slavit druhý double v sezóně, po Monze.

Díky za závod borci, gratuluju všem co byli na bednách, Kimimu, Fadigovi, Berrimu a Siddhimu. Jsem rád, že alespoň tato série žije! Je to pěkný! Tak se borci mějte! Čau za týden na Hungaroringu!

 

BERRI - R1P2, R2P5

Nazdár od našich východních sousedů. Tuhle trať se mi celkem líbí, ale našíim fordům už od tréninků moc neseděla a tak sem jenom nechtěl ztratit moc bodů

Q: Už ani nevim, vzpomínám si jenom, že jsem udělal docela dost chyb a startoval sem někde ze středu pole.

R1: Tak tenhle start si asi hodně lidí za rámeček nedá. Když sem vyjel ze stání dostal sem se dopředu, ale v T1 byla docela mela. Předemnou to někdo roztočil, do mne zezadu někdo vrazil...no nakonec se to ustálo a jel sem dál asi na 4. místě. Jezdil sem za Mirem, od kterého jsem nevěděl co čekat, ale jel dobře. Nakonec sem se před něj po jeho chybě dostal a už sem byl na podiu. Pak sem se snažil stáhnout Jimmyho a Radka, ale znovu po chybě, tentokrát Radka, sem se dostal na druhé místo. Jimmy už měl vyjetý slušný náskok a tak nemělo cenu tlačit a dojel sem si pro druhé místo. Fordík zabodoval.

R2: Tak jak to říct slušně...když člověk umí tak holt umí, ale k tomu se dostanu. Po startu prvního závodu sem doufal, že už se ostatní poučili. No jak sem viděl tak asi ne, start z podobnýho místa a v podobné režii. Jel sem dopředu a pak to začlo nanovo...jaj...jako lidi je to sranda, ale ocud pocud . Předemnou to roztočili, zase sem dostal zezadu a tady už to dopadlo hůř. No tak nakonec sem se začal probíjet a co kolo to sem někoho předjel. Pootom už sem se zasek za Jimmym s Kimim a věděl sem, že na Kimiho Focus ještě má a chtěl sem to zkusit. Nakonec, v poslední zatáčce se mi při brždění zasekli zadní kola (ještě jsem asi zcela nepochopil auto) a ve smyku mě to stočilo a místo do zatáčky doprava jsem jel do písku doleva. No, propad sem se o několik míst a dojel sem na pátém místě. Kdybych to tam neposlal, tak sem mohl být v klidu na druhém místě, jelikož Kimi taky vyrobil chybu. Takže gratulace všem, dík za super souboje a příště trochu víc ohleduplnosti do T1 Čuste

 

SIDDHI - R1P3, R2P6
Zdravím všechny. Po nuceném vynechání prvního závodu týmu Lada a po technických problémech v druhém závodě, jsem se konečně chtěli ukázat v lepším světle. S týmem jsme hodně zapracovali na vozu a perfektně ho odladili na složitý, technický okruh Slovakiaring.

Kvalifikace vyšla slušně a i když s drobnýma chybama, zajel jsem své prozatímní nejlepší kolo a byla z toho pěkná tuším druhá pozice.

Start nevyšel ideálně, nechal jsem se něčím trochu rozptýlit a tak přední kola hrabala jak o život, ale akcelerace žádná. Mno naštěstí ostatní toho nevyužily a já tak zůstal na druhém místě za Jimmym. Pak ale v první zatáčce hned tuším dva vozy nedobrzdily a šel jsem nuceně mimo trať. Naštěstí jsem se vyhnul nějakému poškození, takže má Lada zabrala a po jednom kole jsem byl opět na druhém místě za Jimmym. Zprvu to vypadalo, že mně ujede, v technické střední části okruhu Seat držel mnohem líp, ale Lada zase krásně zvládala rychlou první část okruhu. Dařilo se mně tak držet těsně za Jimmym, jednou jsem ho i trochu popotlačil v zatáčce, ale místo na útok nikde nebylo. Až v posledním kole v druhé rychlé zatáčce se objevila šance, měl jsem mnohem lepší výjezd, tak jaké pak copak, narval jsem se na vnitřek, jenže bohužel tam má Lada potkala nechutný obrubník, který mně vystřelil mimo trať. Ale co ničeho nelituju, alespoň jsem to zkusil. Nakonec mého výletu mimo trať využil jenom Berri, který jel krásně a držel se skoro celý závod za mnou o 1-2vteřiny.

Mno druhý závod, už nebyla žádná sláva, po strkanicích v prvním kole jsem přišel o předek vozu, takže vůz v rychlejších zatáčkách vůbec nechtěl zatáčet. Tak jsem to potom jenom tak v poklidném tempu dovezl do cíle.

 

FADIGA - R1P4, R2P2
Po vydařeném testování vozů naší stáje SWEDISH RACING TEAM na pro mě oblíbeném okruhu na Slovensku jsme pomýšleli na mety největší, co se týče druhého závodu se to téměř povedlo.Po startu jsem dostal bohužel ránu a muj vůz byl v té chvíly neovladatelný a zavinil karambol v první zátáčce za což se omlouvám ale už jsem s tim bohužel nic nemohl udělat ,jen jsem trnul hrůzou co se stane..no a mela to byla pořádná!!Pak se startovní pole uklidnilo a ve předu se vytvořila čtyřka vozů a to Jimmy,Berri,muj stájoví kolega Kimi a já...a začala pořádná bitva o vitězství,většinou vedl Kimi ale zle na nej dotiral seat řízený Jimmym a byli to nádherné souboje,já a Berri jsme se prali o třetí pozici,v předposlednim kole jsem začal trochu ztrácet dech a už jsem byl téměř smířen z mým tradičním 4 místem,jen jsem si hlídal za mnou jedoucího Mira,při nájezdu do posledního kola najednou Berri po chybě vyjíždí z trati a ztrácí svoje 3 místo....a co se nestane Kimi také chyba a rázem se ocitám na 2 místě,takže jsem se snažil již bez chyby tuto pro mě fantastickou pozici udržet,což se také povedlo.Takže celkově se oba dva závody na Slovakiaringu pro mě a pro náš team moc povedli.

 

KIMI - R1P5, R2P3

Zdravím všechny ze Slovenského okruhu
 V tréninku jsem se hodně přetáčel a moc jsem si nevěřil až den závodu s stájovým kolegou jsem docela problém vyřešil a jel slušný čas tak spokojen jenže se potom ukázalo že špička pole jezdí ještě rychleji tak zase zklamání. Tak jsem vstupoval do závodu s pocitem že tam zase budu do počtu.

Kvalifikace tak udělal jsem jednu chybu, ale stačilo to i tak na čtvrté místo na startovním roštu.

První závod nedopadl dobře start jsem měl dobrej a utočil jsem i na prvního Jimmyho, ale nebylo místo tak jsem musel ubrat a stejně jsem do něj lehce strčil a on jel mimo trať ubral jsem plyn a počkal až se vrátí na asfalt a jeli jsme bok po boku ale trošku v zaději já se dopředu nedostal a dojel jsem na pátém místě.

Druhý závod start ze čtvrtého místa se povedl sice Siddhi měl ještě lepší a zkusil se přede mě dostat jel vedle mě, ale já měl před sebou dva soupeře a nemohl jsem jed na bok tam byl Siddhi tak jsem čekal kdy bude brzdil že půjdu později a vjedu před něj abych mohl se dostat před jezdce přede mnou a to mi vyšlo a já byl na druhém místě za Rollumem a když ten udělal chybu byl jsem rázem první a pomalu jsem i podjel poli asi s 5 sekundovým náskokem na svého kolegu a trošku překvapen koukl jsem na displej a vidím Jimmyho někde vzadu tak jsem si řekl když nebudou chyby a ztratím na něj max 1 s na kolo bych to mohl udržet , ale já bez chyb asi neumím v druhém kole chyba a Fadiga a Jimmy za mnou při nájezdu do třetího kola Jimmy zdolal kolegu a už se chystal na mě po chybě byl přede mnou, ale dokázal jsem se o pár zatáček před něj dostat spět na první místo pro mě nečekané potom jsme se párkrát prostřídali, ale dotáhli se na nás Fadiga a Berri a už jsem věděl že i bedna nemusí být a to po prvním kole jsem měl našláplo na první. Do posledního kola jsem jel s maličkým náskokem na smečku za mnou chtěl jsem využít že se perou, ale nevyšlo to hned na konci cílovky mě Jimmy předjel a Berri vyjel mimo trať a už jsme byli jen tři a už jsem se spokojil z druhým místem, ale Jimmy mi dal šanci a já šel před něj, ale hned za zatáčkou jsem udělal chybu nafackoval jsem si a neš jsem se dostal spět na asfalt byl i Fadiga přede mnou hnal jsem co to dalo, ale už jsem zůstal pouze na třetím místě. Z ohledem na své výsledky jsem spokojen, ale vím že jsem měl na to vyhrát každý si řekne už jezdím dlouho a jsem zkušený jezdec, ale opak je pravdou v soubojích na trati nemám žádné zkušenosti většinou jedu sólo závod. Gratuluji Jimmovi k prvnímu místu dobrá práce z posledního místa, Kolega taky super i ostatním gratuluji protože je to těžký okruh tak se mějte a zase příště…Kimi

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 10 návštevníkov a žiadni členovia on-line