WTCC 2013 - Hungaroring

V prvním závodě se nás sešlou pouho pouhých 6 kusů. Doufám, že se to do budoucna napraví, je to série na srandu, tak se nebojte... Přijďte i nenatrénovaní... :) A teď už na tiskovky

 

 

BERRI - R1P1, R2P2

Nazdár z Hungarianu. Tuhle trať mám rád ať se jede s čimkoliv a WTCC nebyl výjimka. Těšel sem se, a jak sme se tam s týmem stihli dostat brzo, začali sme trénovat už od úterka (začali trénovat znamená najeli asi 10 kol a nechali to uležet). Podle všech předpokladů, měl Ford na této trati docela hodně ztrácet, ale díky nastavení kolegy Karla (awe podšálky), se nám podařilo ztrátu smazat a dokonce sme i něco nahnalu.

Q: 3. místo po chybné jízdě. Nemoh sem nadávat.

R1: Start, já je mám rád, všude (krom Indy, to je něco jinýho!) a tady se to taky ukýzalo. Start se mi povedl, ale na Rusáka s Radkem za volantem sem neměl a ještě mě na startoví rovince předjel...to se tak nedá ani říct...přelétl Morb s jeho naýhavenym Brambíkem. Jo a taky sem se dostal před Jimmyho . Brambor sem za sebou nakonec udržel a začal sem se soustředit na Radka. V druhém kole, v první zatáčce byl Radek dlouhý a nechal mi první místo zadarmo. Pak už sem jenom ujížděl a ujížděl. Když se nakonec dostal před Radka i Jimmy tak už sem měl luxusní náskok, který se neustále zvyšoval.

R2: Start z osmého místa. Jimmy měl být předemnou, ale nějak se mu chtělo jet na pole tak to zkusil, ale maršálové ho vrátili. Znovu sem si věřil. Už si nebudu věřit . Po rozsvícení posledního světla sme se rozjeli zamnou vystřelil brambor, tentokrát s Offem za volantem a já se bál. Předemnou byl Kimi, Fadiga, okolo mne někde Jimmy a Offe se tam chtěl dostat, šel později na brzdy a už to nevytočil a Radek s Kimim ho otočili, no co, riziko povolání stává se (ad Slovakia). Z první zatáčky sem tedy vyjížděl na pátém místě. Předemnou čtyřka v podání Morb a Majos s baworákem, Rellum s Chevy a Jimmy s SEATem. Snažil sem se nezratit Jimmyho z dohledu, jako v jiných sériích, jelikož by se pak těžko dojížděl a tak sem se po něm opičil. Nejdřív sem 2 zatáčky po něm předjel Relluma, o další 2 zatáčky i Majose (který to následně poslal do svodidel poslední zatáčky a rázem sem byl třetí. Když se další kolo dostal Jimmy před Morba tak mě Morb také nekladl velký odpor a v T1 se nebránil (děkuju, ale měls na to ). A pak to začlo. Jimmy a jeho bránění. Ford byl prostě rychlejší než SEAT, ale před Jimmyho se nedalo dostat, kdekoliv sem měl možnost tak mě zavřel, přebrzdil, zpomalil no prostě ne... Věděl sem, že na to mám a byl sem mírně iritován. Ale měl sem 6 kol na to dosta se před něj. Bohužel v sedmém kole v první zatáčce už sem auto neudržel. Jako několik kol předtím se mi znovu zahryzli zadní kola, ale jelikož sem byl blíže Jimmymu než kdy předtím, stočilo mě to na něj a od něj mimo trať. Děkují, že počkal, i když nemusel (on to nevěděl, ale pšt ). V osmém, předposledním kole se to stalo. V předpřed poslední zatáčce Jimmy udělal chybu, byl dlouhý já si vzal stranu a na další zatáčce sem ho předjel. Na první místě sem se udržel celé 2 rovinky! V poslední zatáčce mě JImmy docela kvalitně šťouchnul (já tebe ne! já si to hlídal ) a měl lepší výjezd (no eště aby neměl dyš mě strčil pryč ) a do T1 už si najížděl z lepší pozice. A v té době už celou situaci za námi sledoval Radek. Pak tam bylo několik lehkých kontaktů a v šikaně sem se bál . Radek mě tam chtěl předjet (no...) a jak se tam tak narval, nezbylo mi nic jiného než šikanu cutnout, aby nedošlo ke kontaktu a vyřazení nás obou. Do konce kola se už nic nezměnilo a já sem dojel na pěkném druhém místě, i když vím, že sem měl na víc.

Víkend (skoro) byl pro Ford docela slušný, na to jaké byly předpoklady. Ale je zde také cítit zklamání, jelikož výsledek mohl být v obou závodech stejný. Takže gratulace Jimmymu, Radkovi a všem co jeli a užili si to. Mějte se

 

SIDDHI - R1P2, R2P3

Tak tentokrát jsme se sešli na maďarském okruhu Hungaroring, který opravdu nemám v lásce. Poměrně úzká klikatá trať, náročná na gumy a vyladění podvozku. Nevím, prostě tuhle trať nemusím. Navíc z časů bylo zřejmé, že má Lada není zrovna ideální auto na takovouhle trať. Nezbývalo tak nic jiného, než jít do dosti ošemetného agresivního nastavení vozu s nízkým zadním přítlakem a celkově zvýšením přetáčivosti vozu.

Kvalifikace nakonec dopadla slušně, se zajetým kolem jsem se cítil spokojený a byla to krásná druhá pozice. Ale odstup na prvního Jimmyho byl až hrozivě velký.

Start do prvního závodu vyšel skvěle, Lada odstartovala jako raketa a hnala se kupředu na první pozici. Bohužel z nějakého důvodu, jsem měl potíže s brzdama, které neměli tu správnou účinnost a následkem toho, jsem hned několik zatáček bral až moc zeširoka. Stalo se tak nevyhnutelné a to že mě dojel Berri, lehce mě překonal a upaloval vpřed. Jeho tempo jsem nebyl schopen akceptovat, navíc jsem měl potíže s Jimmym, který se dotáhnul po nepodařeném startu. Byl to boj, Jimmy měl ve střední technické části jasně navrch, ale v rychlích částech tratě zase dominovala má Lada. Nakonec se mě podařilo dostat zpátky před Jimmyho a o kousek mu poodskočit a tím jsem si upevnil krásné druhé místo. To Berii ten jel svůj vlastní závod.

Do druhého závodu, jsem v zahřívacím kole řádně rozpálil brzdy, aby se neopakovala situace se špatnou účinností. Start vyšel opět výborně, ze sedmého místa jsem se procpal někam kolem 3-4 místa, pak ale přišla první zatáčka. Bral jsem ji vnějškem, věděl jsem že na vnitřku je Kimiho Chevrolet. Byl jsem přesvědčený, že jsem ho nezavřel, že jsem tam nechal místo, přesto přišla rána a následkem mého dosti agresivního nastavení se Lada stala neovladatelnou. Až ze záznamu jsem zjistil, že to místo jsem tam opravdu nechal, ale tuším Offensive tam vlítnul příliš na vnitřku velkou rychlostí. Naštěstí tentokrát nedošlo k žádnému velkému poškození na voze, jako se mně to stalo na Slovakiaringu a tak jsem zkrotil neposednou Ladu a dal se do pronásledování. Postupně jsem se prokousával polem, trochu nečekaně jsem dojel a předjel i čtvrté Okrojkovo BMW a zdálo se že tím je hotovo. Ale nečekaně se mě dařilo stahovat i dvojici Berriho s Jimmym, který statně hájil svou první příčku. V posledním kole jsem je dokonce i dojel a zaútočil na Berriho, ale byl to zbrklí neúspěšný útok, kterým jsem jenom dal výhodu Jimmymu. Berri po odražení mého útoku již nestihl zpátky útočit na Jimmyho. Za to soráč Berri. V každém případě pořadí se tak neměnilo a já si dojel pro druhou bednu na okruhu, který jak již bylo řečeno opravdu nemusím a který navíc moc Ladě nevyhovuje. Byli to hezké závody a všem dík za ně.

 

JIMMY - R1P3, R2P1

Nazdar z Maďarska! Skoro bez tréninku a po glgačce! :-D To nemohlo dopadnout dobře! A že málem nedopadlo:-D

KVALIFIKACE: Ani nevím jak, ale kvalifikaci jsem odjel na Pole position! Čtvrtou v řadě super…

ZÁVOD 1: Start se mi tentokrát šeredně nepovedl. Propadl jsem se na čtvrté místo za Radka, Berriho a Morba. Morba jsem předjel ještě v druhým sektoru, ale na ty dva jsem prostě neměl. Sdíral jsem pneumatiky jako prase, teplota byla šílená. Ve čtvrtém kole jsem dokázal přes Radkovi chyby se dostat před něj, ale trvalo to jen do první zatáčky sedmého kola, kde mi to vrátil a už jsem jen dojížděl. No doufal jsem v druhý závod, že udělám dobrý start a špunt!

ZÁVOD 2: Start zase hrůza. Spadl jsem o dvě pozice, ovšem v první zatáčce byla kolize a já se dobře propletl. Zachviličku jsem byl čtvrtý a koukal jsem, první dvě báwa Morb s Majosem a za ním Rellum. Relluma jsem předjel za šikanou, Majose o dvě zatáčky dál a Morba jsem předjížděl v předposlední zatáčce. Zamnou zdatně valil Berri a věděl jsem že to bude špatné. Začalo špuntování, jak říkal Radek:-D Koukal jsem na Berriho abych věděl kudy cukne a zavřel vrátka, najížděl defenzivně zatáčky tak aby neměl lepší výjezd a to se mi dlouho dařilo až na konci sedmého kola jsem v předposlední zatáčce byl delší a Berri mě předjel. Měl ovšem horší výjezd do poslední zatáčky a dotáhl jsem se na něj a přes rovinku se dostal na jeho úroveň a na brzdy se zpět dostal na první místo. Ještě jsem jej musel dvě zatáčky trošku dráždit abych to měl jisté, ale to se povedlo a měl jsem ještě úkol špuntovat dvě kola! To se povedlo a tak jsem nakonec se štěstím dojel na P1.

Škoda, že musí lidi do jiných narážet po cíli. Nechápu to, sere mě to. Nevím proč nemůžu po dojezdu s pomalit, aby do mě nějaký bezmozci museli narážet. No škoda. Co na plat, bylo, asi nějaké tradice, byl to i přes to super závod, plný super bojů. Gratulace Berrimu a Siddhimu, byli nejrychlejší na okruhu a tak jak jsem si myslel, že tu Fordy rozcupujem, tak se ukázal pravý opak! Uvidíme se v Salzburgringu, tam už raději nic nepředpovídám, ale Cruze, Lada, Seat… no Mohl by… Uvidíme co BMW, které po určitých upgradech začalo šlapat… Tak čus borci!

Komentárov   

Offensive
0 # Offensive 2013-05-17 13:22
fajn obrazok, aj aj tiskovky, som sa dobre pobavil... :D

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 11 návštevníkov a žiadni členovia on-line