WTCC 2013 - Salzburgring

 

Další závod se nám trošku v Rakousku trošku snížil počet aut. Jelo nás jen 8 a přitom dva nováčci, doufejme, že se to změní. I tiskovka dorazila jen jedna... Tak se borci nestyďte, jezděte a pište!

 

 

JIMMY - R1P3, R2P1

Zdravím z Rakouska! Byl to zajimavý závod! Přišel nováček, v Q mi dal, takže jsem dojel druhý a v závodě to vypadalo, že bude dominovat, protože Cruze je přeci jen lepší jak Seat, ale byla tam i Siddhiho Lada!

V prvním závodě se stalo to co jsem čekal. Cruze ujížděl a Lada se jej držela a já se trápil za nimi. V technických částech jsem jak Siddhiho tak Dennise dojížděl, hodně, ale jak přišla rovinka, tak čau! Nakonec to takhle dopadlo, jak jsme jeli, Dennis na Cruzovi první, hned za ním Radek na Ladě a já se dolepil na třetím místě. Do druhého závod jsem si díky startu ze zadu více věřil.

Start do druhého závodu v pohodě, prokousal jsem se rychle na první místo a než se Dennis prokousal dopředu, já už jsem měl náskok, který jsem dál a dál navyšoval. V době psaní tiskovky už proběhl závod i v Rusku, tiskovky asi nebudou, jeli sme ve třech, bylo to smutné, no tak se snad v Portu uvidíme ve více kusech! Čau!

 

MORB - R1P3, R2P6

Zdravíme z Rakouska.

Náš tým usilovně pracoval na vývoji vozu, aby se neopakovala ostuda z předešlého závodního víkendu. Zdálo se být vše na nejlepší cestě, až do doby kdy náš závodní stroj vyjel zde na Salzburgringu k prvnímu testovacímu kolu. Hned bylo jasné, že veškará snaha byla zbytečná. Mít nedotáčivé auto se zadním náhonem je utrpení. Nedalo se nic dělat, muselo se máknout. manažeři naběhli do garáží. Ne proto, aby dohliželi nad prací, ale aby zasobovali mechaniky kafem. Hned druhý den po rozbřesku, už naše BMW stálo v boxové uličce. Tvařilo se nevinně. Pln očekávání se náš pilot kurtoval do 5 bodových pásů. Celý tým stál u auta a čekal. Zdrchalaní mechanici se na jezdce potutelně usmívali. Nikdo jiný krom jich, nevěděl proč." Natoč to ! " zamrlal jeden z nich. zahučela benzínová pumpa, cvakl startér a pak přišla neskutečná exploze. Nevím co bylo v tom kafi, ale ten motor zněl úžasně. Teď už cukaly koutky všem. jezdec dostal pokyn a vydal se na trať. Po minute ticha už jsou všichi jako na trní nalepení na boxové zdi. A je to tu. v poslední zatáčce se oběvila silueta auta a prořezávala si cestu chladným ranním vzduchem přímo k nám. Zvuk motoru byl slyšet zřetelněji s každm metrem a když prolítl okolo nás nebylo slyšet nic jinýho. Motor jel jako víno. ale záleželo co zbytek auta. Jezdec odkroužil jeste asi 5 kol a když přijel do boxů nešetřil superlativy. Všichni si můžou oddechnout a jít se prospat. zítra už musí být pní sil. Závodní víkend začíná.

R2 - Po uplně zpackaném prvním závodě musel jezdec máknout. A on to věděl. Stál na roštu do druhého závodu na 3 pozici za Pavlem, který taktéž sedlal BMW, a Fordem. Co bylo za ním ho na startu nemusel vůbec stresovat. Napětí roste. Postupně se rozsvěcejí startovní světla. A je to tu ! na semaforech padá zelená. A nám, na boxové zdi se naskytl jeden z nejkrásnějších pohledů.Naše BMW se jen z lehka zavlnio v bocích a deklasovalo úplně všechny rozdílem třídy. Jak buldok se hnalo vpřed a do první šikany brzdilo z přehledem jako první. Z jeho výfuků pritom šla kanonáda jako kdyby chtělo soupeře zastrašit. Po první kombinaci zatáček náš jezdec stále držel první pozici před Pavlem a Jimmym. Ovšem v táhlé pravé se něco stalo a jezdec tam musel prapodivně rovnat auto do zatáčky. Nejen že nám to málem přivodilo infarkt, ale stálo to čas a po chvilce znamenalo i ztrátu vedoucí pozice. O kolo později se přes náš vůz přehnal jestě Chevy s Denisem za volantem. Udržet třetí pozici před dotírajícím Pavlem byla priorita. Jezdec dostal jasné instrukce - nepustit! Celý zbytek závodu Pavel tlačil a zkoušel. naštěstí se podařilo udržet ho za sebou a to i díky mechanikům, kteří z toho motoru dostali snad každého možného koníka. To bylo znát na rovinkách, kde náš pilot vždy o kousek poodjel. Třetí místo je pro náš tým krásná odměna po tak heroickém výkonu v garážích. Myslím, že si teď celičký tým zaslouži aspoň krátkou pauzu před dalším závodním šílenstvím.