WTCC 2013 - Sonoma

V prvním závodě se nás sešlou pouho pouhých 6 kusů. Doufám, že se to do budoucna napraví, je to série na srandu, tak se nebojte... Přijďte i nenatrénovaní... :) A teď už na tiskovky

 

 

SIDDHI - R1P1, R2DNF

Tak konečně nám po letní přestávce pokračuje šampionát WTCC. Tentokrát jsme zavítali na obtížnou členitou trať Sonoma. Trvalo to déle než obvykle než se mě podařilo najít tu správnou stopu, to správné najíždění do zatáček, ale taky to správné nastavení vozu. Nakonec se ale věc zdařila a časy ale i konzistentnost vypadli nadějně. V Q se vše potvrdilo a podařilo se mě zajet absolutně můj nejlepší čas, ovšem jen o pár tisícin ještě lepší byl Berri.

Na startu se ovšem má Rudá Lada odlepila nejlépe a v první zatáčce šla do čela. V první polovině závodu na mě nepříjemně dotíral Morb (klobkou dolů na této trati s BMW). Naštěstí se mně vždy podařilo v poslední rychlé části okruhu odrazit útok a udělat si nějaký náskok, který se postupně zvyšoval a já si tak již v klidu dojel pro krásné vítěství stylem start cíl. Pro mně moc podařený závod.

Bohužel to se již nedalo říct o druhém závodě. Po startu vše probíhalo dobře rychle jsem se prodral na třetí pozici za Jimmyho a Berriho, ale z nějakého záhadného důvodu jsem již nebyl schopen zajíždět tak rychlé kola jako v prvním závodě. A aby toho nebylo málo přišla drobná nepozornost a rázem jsem se ocitl na vyhlídkovém kopečku - nutno říct že výhled byl z kopečku pěkný, šla odsud vidět celá tra't .

Mno už se těším na odložený závod na Curtibě, což je další zajímavý, těžký okruh. Dík všem za skvělé závody.

 

MORB - R1P2, R2P2

Další podnik seriálu WTCC nás zavedl do slunné Californie. Překrásná trať plná slepých horizontů a zatáček za nimi schovaných. Sonoma! Patří přesně mezí ty okruhy, které vás nenechají chladným a nedají vůbec nic zadarmo. Sonomu znám z další odnože rFactoru – SimRaceWay, a tak jsem tréningu nevěnoval moc pozornosti. Ovšem to byla ukrutná chyba. Neuvědomil jsem si, že pojedeme WTCC a tím pádem na mě čekal můj milovaný burácející „bramboráček“. Už první kolo ukázalo veliký problém se zatáčkama za horizontem. Prohrabávání setupů a jemné doladění pružení tento problém dokázalo přetvořit ve fantastický nástroj zábavy. Ne auto opravdu nesedělo a nejelo jak po kolejích, ale krásně se smýkalo v řízeném powerslidu. Šlo jen o to správné načasování kdy naložit zadním pneumatikám pořádnou dávku výkonu. Pak už jen odpovídající kontra a tlemit se jak idiot. Snad poprvé v živote jsem se v seriálu WTCC bavil takovýmhle způsobem i kdž jsem byl sám na trati. Tak podvozek by byl, chlazení taky, už jen převody a čekat na Q.

Q – Snažil jsem se jet kvaldu co to šlo, ale nedostatečně zahřáté pneu mě to jaksi nedovolilo ale i tak z toho bylo krasne 3 misto. A to jsem tady opravdu necekal.
R1 - Start byl hodně zajímavej, už jen z pohledu umístění startovních pozic. Stáli jsem bok po boku a dast za sebou. Měl jsem z toho strach. On brambor když se rozvášní a pilot neudrží nervy na uzdě.... Mohl to být velký průs... ale uvidíme po světlech, která se nám už začínají rozsvěcet. Po zelený zadupávám plyn kam až to jde. Ale na spojce jsem byl maličko hrr a záď me velice nepříjemně ustřelila. Až jsem se orosil, ale naštěstí se povedlo vše ukorigovat a tlačit se kupředu. Na startu nám zaspal Berri a opustil tak svoje 3 místo vybojované v Q. Zato Kimi měl start jak z partesu a okamžitě se z 6 místo prodral až za mě na 3 pozici. Celé pole vedl "soudruh" s Ladou. A mám takovej dojem, že si spletl závodní licenci s pilotním průkazem. jeho tempo bylo šílený! Zadní pneu ještě neměli v prvním kole potřebný grip a tak jsem měl co dělat abych za zády udržel nepříjemně dotírajícího Kimiho. Druhé kolo bylo už trošku klidnější a mezi mnou, Siddhim a kimim se rozestupy ustalily. Ale co bylo pro mě důležitějí. Auto se začínalo dostávat do tempa. Kimimu jsem začal ujíždět po dost velkých kusech ale Siddhiho jsem dokázl stáhnout jen v pár zatáčkach. Ovšem to mě ihned vynahradil v posledním sektoru. Na konci 5 kola jsem to vzdal. Na jeho ladu s fůzním generátorem místo motoru jsem prostě neměl šanci a navíc zadní už neseděli podle představ. Zbývalo jen to nerozbít a v klidu dojet. To se povedlo. Krásný závod, krásné souboje v prvních kolech. Druhý start bude ovšem jiné kafe.

R2 - Startuju až ze 7 pozice. a to tady nevěstí nic dobrého. No snad se povede start a pláchnu kupředu.

A Opět se start moc nepovedl. A tím pádem jsem zůstal zaseknutý za "špuntem". Paráda. Do první zatáčky najíždělo 5 aut velde sebe a to byl velký mazec. Na nájezdu do první šikany se to začlo pěkně štosovat a tak jsem dal raději nohu z plynu o maličko dřív, aby jsem to do někoho nevyslal. Jenže Rob na to nedokázal včas zareagovat. Rána jak z děla, kufr se prohnul v zádech a já letěl bokem mimo trať. Naštěstí jsem nevzal barieru, ani šikovně schované betonové kandelábry v trávě kousek od trati. Ale i tak jsem se propadl na poslední místo. Sprint může začít. Rob mě při první příležitosti pustil gentelmansky před sebe. Při nájezdu do druhého kola byla velká sranda. Rob, jaromir a jeho "keyboard style", Karlos, Rellum, Kimi. v prvním stoupání to Kimi hodil na boudu a rellum stál u svodidel. Kouknu do zrcátek a vidím Roba jak hází salto mortále pres ony betonový kandelábre. A s Jaromírem bok po boku do zatáčky pře horizont. Na výjezdu byl rychlejší. Ale dlouho jsem ho radovat nenechal. hned po sjezdu z kopce jsme si na něm smlsnul a začal zdrhat. celou dobu jsme se snažil dojet ty vpředu a urvat pro sebe ještě aspoň 3 místo, ale nedalo se. Stahoval jsem, ale pomalu a čas letěl tak rychle. A pak to přišlo. V posledním kole Siddhi udělal chybu a vycestoval ven. Hehe sluním se na 3 pozici a jsem spokojenej. Ale pak náhle ukazatel pořadí začal hlásat, že jsem na P2. O chvilku později týmovém rádiu slyším hlášení, že Berri jedoucí na druhém místě to rozbil a už čeká v boxech na lékařské ošetření V klidu nikým neohrožován jsem si dojel pro další druhé místo.

Tenhle závodní víkend jsme si maximálně užil. Díky všem za účast. Oktanům zdar !!

 

KIMI - R1P3, R2P7

Ahoj zdravím všechny z Usa na okruhu Sonoma.

Tak musím se přiznat po dovolené jsem na závod zapomněl a začal se seznamovat s tratí ráno před závodem, ale co se nestalo seznámení s tratí bylo že jsem jel trať pro clia pak na večer překvapení že sice jsem kde mám, ale trasa jiná . Set sem použil s jiné trati bez úprav hodil pár kol seznámil se s trati a čekal co bude.
Kvalifikace dopadla dobře neměl jsem představu, jaké časy jezdím oproti ostatním takže 6 místo spokojenost.

Start se mi povedl v kopci už jsem byl na třetím místě. Na konci prvního kola jsem zkusil Morba, ale nepovedlo se pak poodjel a já měl na 4 Berriho taky malí náskok. Při nájezdu do třetího kola v kopci jsem si špatně nadjel a špatně brzdil a šel mimo trať a toho využil Berri a jen kolem mě profrčel a byl jsem na 4 místě těsně za Berrim a na Jimmiho slušný náskok ve předu jel Siddhi a za ním Morb. Na konci třetího kola jsem vjel na trávu a málem jsem se převrátil a Berri poodjel. Ve čtvrtém kole Berri v hodinách a už jsem byl za ním a hned v následující zatáčce sem ho podjel a byl před ním Beri to nevzdal a na konci kola to na mě zkusil a povedlo se ale byl příliš rychlí a dlouhý asi jak mi nechával místo v těch esíčkách a byl na trávě a jak se vracel kolmo na trať mířil přímo mě do cesty těsně se mi ho povedlo minout sice barvu mi odřel  a já si jel v klidu s nepatrným náskokem na třetím místě Ty dva ve předu jsem už neviděl. Berri to v posledním kole zkusil, ale přišel o další pozici a za mnou jel Jimmy který zapl co se dalo nevím co tam měl jel vše smykem a na hraně někde to neměl pod kontrolou a zkrátil šikanu, ale esíčka projel suprově smykem a do poslední zatáčky mi seděl na zadním kole mě pneou nedrželi málem jsem přišel o krásné pro mě třetí místo díky za závod.

Druhý start jen málo slov nebyl špatný, ale ani dobrý sice v kopci hned jsem se dostal na 4 místo. Na hoře jsem chtěl předjet Relluma, ale nevyšlo a byl jsem na mantinelu a rázem 6 místo o dvě zatáčky dál Siddhi zkusil předjet Relluma a po kontaktu se přetočil a já šel před něj ke konci prvního kola jsem se chystal na předjetí Relluma ale musel jsem přibrzdit a do souboje vešel Siddhi a předjel nás oba  pěkně. Do druhého kola jsem jel na 6 místě, ale hned jsem dostal šancí zadarmo 5 místo Rellum vjel na trávu a dostal hodiny ale vjel do silnice a já musel se vyhnot špatné rozhodnutí že s prava auto se utrhlo a přesně na hranu mantinelu a bylo vymalováno proražená pneu atd. Tak jsem chtěl dojet třeba někdo udělá taky chybu a aspoň nějakej bod nebo souboj, ale neuvědomil jsem si že tu je nastaveno 90 procent závodu a jedno kolo znamená bez bodů ,, pro mne 5 kol jen tak jet bez zážitků a bez bodu nic moc´´ Tak gratulace všem co si to užili a vítězům obzvlášť……..

 

Komentárov   

Karlos
+1 # Karlos 2013-09-23 19:05
„Mohl to být velký průs...“
velký průsmyk? :D chci vidět častějc Morba na bedně! ty tiskovky sou boží :)
Morb
0 # Morb 2013-09-23 23:04
voe nedlej se cervenam :D ale V8 jsem nejak odflakl, nemel jsem naladu ale slib je slib. A k t ve otazce prusmyku.... no "prusmyk" mohl byt plny bahna po protrzeni hraze :lol: :D :D :D
Morb
0 # Morb 2013-09-23 23:05
a propo. tyhel tisky jsou vsechny povedeny. Bavi me cist ze se lidi u on line zavodu bavej !!!!

Nemáte oprávnění přidat komentář

Partners

Server hosting
Zde hostujeme náš server

Cat in the Box


Motokáry Plzeň

Kartarena


Závodní simulátor 

301

uddeIM Mailbox

You are not logged in.

Online

Práve tu je 2 návštevníkov a žiadni členovia on-line