WTCC 2013 - Curitiba

V prvním závodě se nás sešlou pouho pouhých 6 kusů. Doufám, že se to do budoucna napraví, je to série na srandu, tak se nebojte... Přijďte i nenatrénovaní... :) A teď už na tiskovky

 

 

OKROJEK - R1P1, R2P1

Vždycky když se jdu jen projet v závodě tak píšu tiskovku. Ale dneska mi to nevadí, protože po dlouhé době píšu tiskovku ze závodu, který jsem vyhrál. Ovšem nastal další problém. Drtivou většinu závodu jsem odjel v čele a tak po pravdě není co psát. Ale tak snad něco napíšu. Navíc Curitiba je okruh na kterém se mi docela daří. Kdysi jsem tu jel WTCC s BMW a skončil jsem na druhém místě jestli si dobře pamatuji. Takže jsem se na tento závod opravdu těšil.

Kvalifikace ovšem nedopadla moc dobře. Největší problém byl v tom že jsem si s autem nerozuměl na brzdách. Buď jsem měl špatně nastavený poměr brzd nebo auto nebylo vyvážené tak jak jsem potřeboval. Po pravdě ani nepomohlo že jsem byl zvyklý na brzdy z Acury se kterou jsme jeli 8h Interlagos. Prostě to nebylo optimální a díky tomu jsem ztrácel jak v kvalifikaci tak v závodě. Nejhorší byla hned první šikana kde si musel tvrdě na brzdy a přesně trefit stopu. To se mi nepovedlo a i díky tomu jsem ztratil v 1. sektoru skoro 8 desetin sekundy na nejrychlejšího Roba. Druhý a třetí sektor byl už daleko lepší a nakonec jsem v kvalifikaci skončil na 3. místě se ztrátou 2 desetin na Roba. Což je dobré umístění pro závod. Zvlášť když jsem startoval s BMW. Takže nakonec dobré umístění pro závod.

Velká výhoda BMW pro pevný start je pohon zadních kol. Díky tomu má lepší grip a má daleko lepší start než předokolky. A další výhoda je že přední gumy neodcházejí tak rychle jako u předokolek díky tomu že nejsou tak namáhané. Ovšem velká nevýhoda BMW je ta že když se dostanete do nekontrolovatelného smyku (a to jde velmi jednoduše) tak uděláte hodiny a ztratíte plno času. U předokolky stačí přidat více plynu a auto se srovná. Ale já osobně preferuji BMW protože mě baví. Jezdím s ním už delší dobu a i když vím že není nejrychlejší auto ve startovním poli tak závody mě s ním nejvíc baví a proto jezdím s BWM. Morb by mohl taky vykládat o tom... :-D

No a teď už řeknu pár vět o závodech a hotovo. Start prvního závodu byl pevný. Takže hned za začátku velká výhoda pro BMW. Start se mi povedl i když kola mi prokluzovali a šel jsem mírně do smyku. Dokázal jsem se prohnat kolem Berriho a Roba a do první šikany jsem šel z prvního místo. Tak jsem dojel až do cíle. I když Berri ke konci neskutečně zrychlil a já měl plno práce ho udržet za sebou. Takže první polovina závodu pohoda s náskokem, druhá polovina peklo s Berrim za prdelí... :-D

Do druhého závodu se otáčelo pořadí prvních 8 jezdců z prvního závodu. Takže jsem s velkým úžasem startoval jako osmý a přede mnou i za mnou Fordy. A ještě s větším úžasem jsem koukal jak se mi povedl start a po pravé straně jsem míjel auta a do první šikany jsem šel jako druhý! :-D A to mě ještě pěkné pustil Morb s BMW a tak jsem do druhého kola jel jako vedoucí jezdec. Děkuji. Ale moc klidu jsem neměl. Kluci za mnou byli rychlejší a já se pořád trápil na brzdách. Nemluvě o tom že jsem pořád byl v mírném smyku protože jsem s auta chtěl vymáčknout maximum a zároveň zbytečně neriskovat. Ve třetím kole se vedle mě ocitl Jimmy. Podle mě by se dostal přede mně pokud by mu neshořel motor. Nevím z jakého důvodu mu odešel a proč pak pár kol stál v trávě a kvůli něho byla v tom místě vyvěšena žlutá vlajka. Ale je to jedno, stalo se. Po pár kolech se rychle za mě dostal Berri a začal mi topit. Ale měl jsem štěstí že v předposledním kole dostal mírně smyk a to podle mě byl rozhodující moment. Někdy byl i vedle mě ale podařilo se mi ho udržet za mnou. Možná jsem byl až moc agresivní ale nedotkli jsme se tak snad to bylo dobré.

Díky všem za závody. Gratulace Berrimu za druhá místa a taky Jimmymu a Robovi za třetí místo. Takže nakonec vše dopadlo parádně. A věřím tomu že kdybych byl daleko lepší na brzdách tak možná bych dal čas i pod 1:23. Ale i tak můj nejlepší čas 1:23.4 není špatný. A doufám, že jsem ukázal, že BMW je dobré auto a není to shit jak někteří psali!!! :-D Hoši čau a díky

 

BERRI - R1P2, R2P2

Nazdáááár tak se tu pokusim zase něco sesmolit. Myslím, že sme přijeli někam na Brazílie a měli sme tam jed snad WTCC. Když sme se tam i s týmem dostali, nevypadalo to pro nás moc růžově. Auto se chovalo, no jako normálně a co zatáčky to smyk jak hovado. Časem se na to dalo zvyknout, ale furt to zpomalovalo.

Q: Už ani nevim, ale moc sem jí nepodělal. Bylo z toho snad druhé místo?

R1: K tomu moc neřeknu. Jenom to, že na startu profrčeli Baworáky v takovym stylu, že neměli konkurenci. Jo a to, že sem dojel druhej. Chvíli sem bojoval s Jimmym a na konec skoro i s Kubou, ale byl lepší .

R2: Start ze sedmého místa a věděl sem, že Bawory zase projedou..... Taky že jo. Propad sem se na 8. místo a chtěl se probojovat dopředu. No byla tam pak pěkná skupinka, která bojovalo od 8. do 3. místa. Pár kontaktů tam bylo, ale to k plechům prostě patří . V půlce kola už sem byl sedmý a tlačli co to šlo, aby mi Kuba moc neujel. Ke konic kola byl Morb širokej a všichni sme poskočili o místo nahoru. Byl sem za Olim a na rovině sme byl rychlejší a tak sem si najel vedle něj, no ... Oli to do mě natočil, bohužel ho to odpálilo na druhou stranu. Tzn. páté místo. Předemnou se vytvořili 2 skupiny Kimi s Robem a Jimmy s Kubou. Na začátku třetího kola sem si dovolit z první jmenované dojice trojici, aby bylo víc srandy . V tom kole sem se snažil najít někde místo, ale to se mi nedařilo. Na zařátku dalšího kola byl za A) Kimmi dlouhej a to byl zisk jednoho místa a za Jimmymu odešel motor tzn. další pozice. Rázem třetí místo za Robem a Kubou a snaha o předjetí obou dvou. Roba sem předjel snad v tom nejhorším možném místě a to v 2 rychlých zatáčkách, které normálně driftuju. Pak sem začal jezdit palici jako kráva a za chvilku už sem byl az Kubou. Věděl sem, že to nebude lehké, ale chtěl sem si s nim zazávodit. V T1 v devátém kole sem se ale málem posral (pardon, ale to jinak vyjádřit nejde). Při brždění se mi zasekli zadní kola a už sem to viděl na jízdu rovně a co nejdál do kačeru. No ... nějak se to nevyplnilo, nechápu jak se mi to povedlo, ale smykem jak hovado sem auto srovnal do zatáčky a s malou ztrátou sem pokračovla dál. Když sem se na něj znova dotáh tak sme měli pár soubojů, ale byl prostě lepší . Na konci sem málem přišel o druhý místo, když sem se zasek o zeď na cílovce, ale udržel sem to a tak z Brazílie Ford dovez 2x 2. místo.

Gratulace všem, hlavně Kubovi za 2 první místa, Jimmyu a Robovi za třetí a dík všem za super race .